Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen élősködő lehet ez?

Milyen élősködő lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma fürdettem meg a tengerimalacot, és a füle tövénél és a fejénél pár miliméternyi sárga-narancssárga mozgó kis élősködőket találtam. Pár hónapja már hogy a malac étvágytalan, de már voltunk dokinál és nem tudta megmondani mi a baja. Csak jövőhéten tudjuk újra állatorvoshoz vinni, addig tudna valaki segíteni mi lehet ez? Féreg? Atka ellen már kapott oltást pár éve, azóta egyáltalán nem vakaródzik. (2éves múlt)
2011. aug. 2. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig valószínűleg atka.
2011. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
Az atka elleni oltás nem hat tovább 2 hónapnál. Ez nem védőoltás, hanem egy atkaölő szer ami az állatok vérét teszi mérgezővé. Idővel távozik a szervezetből. Addig is az állatot befújhatod inszekticid2000-rel. Szerintem bolha vagy szőrtetű lehet inkább a tettes, de szerencsére ezt nem is kell biztosra tudni, az inszekticid minden olyan ízeltlábú ellen hatékony, ami nem a bőrön belül élősködik.
2011. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A férgek általában a szervezeten belül vannak, úgyhogy az biztosan nem. Az oltás meg általában max. egy évig hat, úgyhogy arra már ne számíts. Mondjuk annyira pár éve nem lehetett, ha két éves a malac :D

Egyébként is valószínűleg nem atka ellen kaptál oltást, hanem valami más betegségre. Élősködők ellen külsőleg szoktak védekezni.

2011. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!