Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinek mi a véleménye z állatok...

Kinek mi a véleménye z állatok levágásáról, hízlálásáról?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy észérvekre és kultúrált megogalmazásokra épülő vitát kezdeményezni az állatok levágásra történő állatartás mellett és az ezzel szembenállók között.

Én jelenleg pártolom az állatok ilyen módon való tartását. Sok más hasonló témában íródott kérdés inspirált erre, hogy megtudjam: ki milyen tényeket és tévhiteket tud elmondani a témával kapcsolatban. Szeretném, ha minél meggyőzőbbek lennétek.

Előre is köszönöm!


2011. aug. 2. 21:49
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%
háát ha a Z állatot levágod akkor egy komunista vámpír leszel...
2011. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Már a Biblia is megírta, hogy az embernek teremtettek az állatok, hogy szolgálják azt. Tehát a háziállatok /disznó, kacsa, liba, tyúk stb.../arra valók, hogy az ember éljen általuk. Az ember fogazata szerint mindenevő.
2011. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak, hogy megegyék őket. Csak az ipari körülmények között tartás miatt leromlik a húsuk minősége.
2011. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem támogatom, de csak addig amíg kicsiben csinálják. Ugynais a gyárakban, nagy telepeken szenvednek az állatok. A Marikanéni kis tyúkja meg a malackája elvan szépen a kertben, megkap mindent mielőtt levágják, de nagyüzemben ez nem megoldható.

Ha valaki túlságosan elbizakodott (mint a Bibliás válaszoló) annak ajánlom a Földlakók címú filmet. Bár őket lehet ez sem hatja meg.

2011. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Felelős lettél azért amit megszelidtettél, azaz, ne hagyd hogy kárbaveszen a jó hús! :)
2011. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
illetve *Én támogatom :D
2011. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A természet rendje, hogy az erősebb állat (jelen esetben az ember) megeszi a gyengébbet. Nincs ezzel semmi problémám.
2011. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:59


Tévedés ne essék: nem vagyok vallásos, kizárólag a kérdező kérésének akartam eleget tenni és meggyőzni az állatok emberi fogyasztásával járó levágásáról.

Ígérem a filmet megnézem.

2011. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Így működik a tápláléklánc, amelynek a csúcsán jelenleg az ember áll. Kegyetlenség, de csak így tudunk életben maradni. Én például nagyon nem szeretem a disznóvágást, de valahogy mégis húshoz kell jutni, hiszen az ember mindenevő. És nem biztos, hogy a vágási malacnál kedvezőbb helyzetben vannak azok az állatok, amelyeket oroszlánok marcangolnak halálra.
2011. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Így működik a tápláléklánc, amelynek a csúcsán jelenleg az ember áll." Így van, de a vadonban, az erdőben ezköz nélkül nem az ember állana tápláléklánc élén. Könnyű úgy ölni az állatokat, hogy semmi esélyük. sincs ...

Persze az is tudom, hogy ha nem ennénk meg akkor nem tartanának ilyen állatokat (disznó, csirke, pulyka stb...)

Bár valaki tart törpemalacot, vagy éppen libát háziállatkánt. Nekem van egy 13 éves némakacsám, húsvétra kapram gyerekkoromban :) És ugyanolyan háziállat mint bármi más <3

Én is eszek húst, de nagyon tisztelem azokat akik nem szenek! Ha körülöttem senki nem enne húst én biztos nem ennék.

Hús nélkül is életben tudnának maradni az emberek!

2011. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!