Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kezdjek bele a tengerimal...

Hogy kezdjek bele a tengerimalac tartásba?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egyet. Jó neki egy 120l-es terrárium is? Mik kellenek neki? Mennyibe kerülnek a cuccai kezdéskor/egy hónapba? Milyen sűrűn kell takarítani meg egyéb tudni valókat ha írnátok megköszönném.
2011. aug. 3. 17:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
vegyél egy tengerimalacot
2011. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
inkább ketrecet vegyél ha tudsz mert abba jobban érzik magukat de a terrárium is jó. hát kell (ha ketrec) akkor egy ilyen kis víztartó vagy mi amiből iszik és fel lehet akasztani a ketrec rácsaira. ha terrárium akkor egy vizes tálka egy kajás tál de azt rakhatod a forgácsra is. forgács kell neki szerintem tengerimalac eleséggel ne etesd csak zöldséggel. hát hetente 3 szor kell kitakarítani a ketrecet,napi 3 szor ajánlatos enni adni neki mert különben nagyon kövér lesz (én is így jártam) hát ha hosszú szőrű lesz akkor kell fésülni de csak havonta. és elég sokba kerülnek a cuccai kb tengerimalac 4000 meg a felszerelései olyan 5ezer.
2011. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Huhu de vicces vagy:)
2011. aug. 3. 17:34
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

-Vegyél 2 tengerimalacot

-Nevezd el őket "egy" és "mind a kettő"-nek

-Veszítsd el "egy"-et

-Semmi gond, még megvan "mind a kettő"

2011. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi sohe
2011. aug. 3. 17:37
 6/16 A kérdező kommentje:
17:35 lopni könnyű nem?:) Ja és még 1 kérdés egyedül jól érzi magát?
2011. aug. 3. 17:37
 7/16 anonim ***** válasza:

Jó neki szerintem, ha nem tud belőle kimászni. Mi ketrecben tartottuk, jobban jár a levegő, de könnyebben kiszórja a forgácsot. (..is).

Kell neki itató, egy olyan tál, ami nem borul fel, forgács meg esetleg egy kis széna. Utóbbit akár te is leszedheted, megszárítod, legközelebb már ingyen lesz.

Kell neki táp, és némi friss zöldféle: répa, saláta, uborka, amit éppen otthon találsz. Egy marék pitypanglevéllel is elvan, ha jó helyről szeded, ahol nem éri szennyeződés.

A takarítást én hetente kétszer végeztem, de ha látod, hogy nyirkos a forgács, ki tudod cserélni, és szaga se lesz.


A tengerimalac egy igénytelen, könnyen tartható kisállat, és igen népszerű, több malacos fórum és internetes oldal van, ahol találsz tartási tanácsokat.


A havi tartás költsége attól függ, mennyi kaját, forgácsot stb. veszel neki, milyen drágán. Nem igazán válogatósak, de van olyan kaja, ami nem ízlik neki, más meg igen.

Krumplihéjat, sok lucernát viszont ne adj neki!

2011. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
itt sok hasznos dolgot találsz : [link]
2011. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
17:38 köszi neked is.
2011. aug. 3. 17:40
 10/16 anonim ***** válasza:
Elvan egyedül, és kézhez szoktatható, de a tengeri malac csoportban él, és jól érzi magát társaságban. Akár két fiú, két lány is tartható együtt, jókat kergetőznek.
2011. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!