Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért beteg folyton a csincsil...

Miért beteg folyton a csincsillám?

Figyelt kérdés
Rossz körülmények közt tartásuk miatt kerültek hozzám másfél éve, de az egyik mindig is soványka volt, azóta se hízott. A másik vele ellentétben duci, és sose volt beteg. Folyton megy a hasa pedig a normális mennyiséget kapja gyümölcsből és zöldségből is (nem vizesen) És még is 2 hónap alatt már 3.-jára megy a pocija...Most a szája szélén hullik a szőre, nedves, tehát valószínű fogtúlnövése van, miközben van bent nekik mindig rágófa, és fogkoptató kő is. A gatyám ráment szegénykére, ma megint állatorvos...
2011. aug. 4. 12:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul nagyon folyós a széklete...
2011. aug. 4. 12:47
 2/9 anonim ***** válasza:
www.csincsilla.hu itt általában tudnak segíteni a fórumon
2011. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Itt is kérdezősködtem, azért köszi:)
2011. aug. 4. 14:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szegényke alapjáraton ilyen beteges típus. Ki tudja, honnan vannak szegények... Az állatorvos biztos ellát hasznos tanácsokkal, én annyit tudnék mondani, hogy amíg hasmenése van, a nyers zöldséget, gyümölcsöt teljes mértékben hanyagold. Max 1 icipici alma legyen, és esetleg natúr szárított banán (az hasfogó). Plusz rengeteg széna, bár annak amúgy is mindig kell lennie, és adhatsz neki valamilyen immunerősítőt is, pl. Laktifermet, Immunovetet, vagy Vteri DMG-t. (A vetri marha drága, de ha belefér a költségvetésbe, érdemes megvenni, mert baromi jó cucc, nem egy beteg állatomat sikerült már talpra állítani ennek a segítségével)
2011. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy szegényke alapjáraton ilyen beteges típus. Ki tudja, honnan vannak szegények... Az állatorvos biztos ellát hasznos tanácsokkal, én annyit tudnék mondani, hogy amíg hasmenése van, a nyers zöldséget, gyümölcsöt teljes mértékben hanyagold. Max 1 icipici alma legyen, és esetleg natúr szárított banán (az hasfogó). Plusz rengeteg széna, bár annak amúgy is mindig kell lennie, és adhatsz neki valamilyen immunerősítőt is, pl. Laktifermet, Immunovetet, vagy Vteri DMG-t. (A vetri marha drága, de ha belefér a költségvetésbe, érdemes megvenni, mert baromi jó cucc, nem egy beteg állatomat sikerült már talpra állítani ennek a segítségével)

Mostanában teljes mértékben hanyagoltam a zöldséget és a gyümit. Mindig van széna is, és naponta kapnak pár falat szárított kamillát. (állítólag az is jó hasmenésre, de a banánt is kipróbálom a tápjukban úgy is szokott lenni néhány darab) Köszönöm a tanácsot, ma elviszem a dokihoz, és ha visszaértünk, írok hogy mi volt:)

2011. aug. 4. 15:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Ó ba*** Elnézést közben bemásoltam a tiéd is hogy ne írjak félre valamit (alul van az én irományom, bocsi!) :I
2011. aug. 4. 15:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi komoly, enyhe bőrfertőzése van, amit naponta Betadinnal kell jól átkenni:) Most kicsit kopasz a pofija:D
2011. aug. 4. 22:55
 8/9 anonim ***** válasza:

"Rossz körülmények közt tartásuk miatt kerültek hozzám"

Ezzel mindent meg is válaszoltál magadnak. Ismeretlen az előéletük, a származásuk, valószínűleg ha fejre állsz, sem lesznek már jobb egészségűek. Erre szokták mondani, hogy szarból nem lehet várat építeni. Ha az alapokat valaki elrontotta, az kihat az állat egész életére.

2011. aug. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amikor hasmenése van, adjál neki natúr joghurtot, ha nem eszi magától akkor kis fecskendővel vagy szemcsepegtetővel, finoman nyomd a szájába.
2013. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!