Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire jön ki egy nyuszi...

Mennyire jön ki egy nyuszi tartása egy évre? (Oltás, étel, alom, stb. )

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 20:49
 1/8 anonim válasza:

A nyulakat oltatni kell? Én nem tudom csak kérdezem. Nekem hörcsögöm van. Sima faforgács alom 200 forint 15 liter.

[link]

2011. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Étel-és alomárral nagyjából tisztában vagyok, mert van 1 egerem. (A másik sajnos meghalt áprilisban...)

A kérdésem arra vonatkozik, hogy mindent összeszámolva mennyire jön ki a nyuszi. Én úgy számoltam, hogy a táp 2000-3000ft, széna 3000ft vagy fölötte (ezt nem tudom besaccolni), alom 6000ft, oltás 7000ft (kétszer a kombinált).

Nem tudom, hogy ezek az árak így jók-e, mert kb. duplán számoltam az egér mennyiségét.

2011. aug. 4. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Én Versele-Laga Cuni Complete tápot veszek a nyuszimnak, ami az egyik legjobb minőségű, 500 g 800 Ft, ez egy hónapig elég, így egy évre 9600 Ft.

30 L-es Müllerben kapható PetBistro nevű széna 2 hónapig elég, ára 375 Ft, így 2250 Ft. Lehet kapni szénát olcsóbban is, drágábban is, de ez az a fajta, ami nekünk bevált.

Alom 275 Ft, szintén Müllerből, 15 L. Egy hónapban általában két zacskóval veszünk belőle, így az 6600 Ft éves szinten.

A zöldségek árát(répa,saláta,stb.) nem tudom megmondani, mivel azt a kertünkből kapja. :) Bár ha éppen nincs, akkor a boltban veszünk. Egy fej saláta 100 Ft, 1 kg répa 150 Ft. Ezekből nem tudom mennyit szoktunk venni.

Nálunk a Myxomatosis és RHD elleni védőoltás egyben beadva 5200 Ft.


A szükséges felszerelések árának meg gondolom már utána néztél, ezért sem kérdeztél itt rá. :)

2011. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
ha nem tenyészálat akkor teljesen felesleges ilyen drága tápot kapnia jo neki a sima nevelö táp ami nálunk 90 a sima 120ft a szénás kiloja de megeszik a konyha valamenyi maradékátpl:szárazkenyér krumplihély (nem sok)káposzta stb oltás ha házilag magad csinálod kb2500 ft 1 évbe 1 szer kell almot meg nem a boltba kell veni mert drága lehet venni kis bálát lehetöleg szénát vagy szalmát 700ft
2011. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

13:51-es! Pont, hogy nagyon egészségtelen a krumplihéj, és a szárazkenyér.

Ha valaki megteheti, adja nyugodtan kedvencének a legjobb minőségű tápot. Inkább a levágásra szánt nyulaknak szokták a sima hízótápot adni. Én olyant semmi képpen sem vennék a nyuszimnak, mert az felesleges.. Nincsenek meg benne a szükséges vitaminok, nem megfelelő a rost, fehérje tartalma. De kinek mi.

Etetés (nagyon jó oldal):

[link]

2011. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát a száraz kenyér, krumplihély nagyon nemjó!! A száraz kenyértől gyorsan hizik és egézségtelen és a nyúlból nem malacot akarunk ügyebár. [Nem levágásra lesz..] A krumplihéj az meg mérgező..:/ A K betüs zöldségekből keveset, valamennyikből meg semmit se kaphatnak, mert felfújja őket. :/ Én az árakat nem tudom, hogyan mi van..:S Kertből szedem a füvet, zöldséget, szénát is. : D A kukorica megkapjuk ingyen. xD A táp meg olcsó asszem. És van szabad kinti ol+kifutó elvannak a nyuszik :))
2011. aug. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Az oltást nem évente kétszer kell beadatni, hanem csak egyszer? Azt olvastam, hogy a myxomatosis oltás csak fél évre véd.. Akkor ez hogy van? Az RHD-vel azt hiszem tisztában vagyok.

2011. aug. 5. 17:36
 8/8 anonim ***** válasza:
odairtam hogy csak keveset mivel sok benne a keményitö és kihangsulyoztam hogy csak akkor nevelötápot ha NEM TENYÉSZÁLLAT!!!! elkéne normálisan olvasni! egy oltás 1 évig véd de vannak ismétlö oltások
2011. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!