Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörénybébi olcsón?

Vadászgörénybébi olcsón?

Figyelt kérdés

5-6HETES LENNE JÓ VADAS SZÍNBEN LEHETŐLEG FIÚ...

ÉN UGY GONDOLOM HOGY EGY VADÁSZGÖRÉNY NEM BÜDÖS HA JOL VAN TARVA. TI EZT HOGY GONDOLJÁTOK?(1X VOLT ISMERŐSÖMNEK ÉS NAGYON BÜDÖS VOLT BEJÁRTA A SZAG A HÁZAT.. DE KIDERÜLT HOGY VALAMI BETEGSÉGE VAN) IVARTALANÍTANI NEM SZERETNÉM CSAK HA NAGYON MUSZÁLY

ELOLVASTAM RÓLA MINDENT AMIT TUDNI KELL! NEM VAGYOK FELELŐTLEN GAZDI :)


2011. aug. 5. 02:01
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. aug. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Caps lockot kapcsold ki, jó a szemünk, normális mérettel is látjuk.

A lényegre térve pedig:

1) Bébit ne vegyél, a bébinek még az anyjára vagy szüksége.

2) Olcsót se vegyél, mert a görénytartás drága, és ha a szülőket nem tartották jól, meg a kölykök nem kaptak meg mindent kiskorukban, akkor nagyon sokat fogsz sok pénzért orvoshoz járkálni a görénnyel. Vésd az eszedbe, hogy az állattartásban soha nem az állat megvásárlása a drága, hanem az utána következők. Szóval spórolj rá kicsit, és vegyél rendes tenyészetből.

2011. aug. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt mind énis tudom...
2011. aug. 7. 22:50
 4/4 anonim válasza:

A görény nem tartozik az olcsó házi kedvencek közé. Fontos hogy tenyésztőtől vedd, így nem érhet (túl) nagy meglepetés a későbbiekben. 9 hetesen választják el őket.

Igaz láttam már görény babát, speciális patkány néven hirdetve egy állatkereskedésben... elég durván kínlódott.

Érdemes beoltatni, és minőségi - leginkább hússal - étellel etetni.

Az ivartalanítás a nőstényeknél elengedhetetlen, a hímeknél pedig erősen ajánlott.

Én viszont megcáfollak. A göriknek van egy alap szaguk, főleg a srácoknak :S Lakásban nem javasolt tartani, de nagyon érzékenyek az időjárásra :S Sem a túl meleget, sem a túl hideget nem bírják.

Eddig három kölyköt neveltem fel, és bárkinek szívesen adok tanácsot :) de mindig azzal kezdem, hogy gondolja át 100x, hogy tényleg görit akar e tartani. A világ legaranyosabb kis lényei, de nagyon sok gond van velük.

Ha még sosem volt görid, és elfogadsz egy tanácsot, ne kölyökkel kezdj. Tudom furcsának tűnhet, de egy fiatal felnőttel jobban boldogulnál. Vannak göri mentéssel foglalkozó szervezetek, és ott mindig vannak örökbe fogadható állatok. És sok jó tanácsot is tudnak adni :)

2011. okt. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!