Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet a depresszió miatt?...

Lehet a depresszió miatt? (tengerimalac)

Figyelt kérdés

Van egy tengerimalacom, májusban volt 3 éves, és volt egy másik is, aki meg csak egy hónappal volt idősebb nála. Már legalább 2 és fél éve együtt voltak (két lány, szóval nem mint egy pár), és úgy kb két hónapja az idősebb elpusztult. A másik malac utána napokig nem jött ki a házából, nem láttuk enni, de fogyott a tápja (valsz akkor kajált, mikor nem voltunk otthon). Erről a malacról tudni kell, hogy nagyon duci, kövérebb az átlagnál... eddig nem láttuk rajta, h fogyott volna, és kicsit "boldogabb" is lett, most viszont, így 2 hónappal a másik halála után ismét szomorúnak látszik, és jelentősen csökkent a súlya (kívülről nézve legalábbis jóval kisebb lett). Ez lehet a "depresszió" miatt? Szomorú, mert egyedül van? Vagy ha nem emiatt, akkor mi lehet az oka annak, hogy ilyen hirtelen lefogyott?

Normális válaszokat kérek...

Aggódom miatta. :S

Kösz előre is.

15/L


2011. aug. 11. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, magányos és szomorú! Vegyél mellé egy másik kislányt, és óvatosan, lassan szoktasd őket egymáshoz!

Részvétem a malackád miatt!


Fontos lenne, hogy szerezz társat neki, mert így akár el is pusztulhat, és nagyon boldogtalan! :(

2011. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :')

Igyekszem beszerezni még egy malacot. :/

2011. aug. 11. 10:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért vigyázz, nem biztos, hogy csak a szomorúság miatt nem eszik.

Az én malacomnak -mint kiderült- rosszul nőttek a hátsó fogai, ezért alig tudott rágni, így ő is sokat fogyott. Azóta kiderült, h mivel felborult a bélflórája, valamiféle gyulladást is összeszedett.

Most antibiotikumot kap, a fogát altatás után lecsiszolták. De még mindig fecskendőből etetem, hogy ne fogyjon többet.


Szóval szerintem vidd el állatorvoshoz a biztonság kedvéért.

2011. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, a második válaszolónak is lehet igaza. Illetve alapvetően ha kevesebbet eszik, akkor attól is túlnőhetnek a fogai. Egy doki lássa azért, különben sem árt évente egy kontroll.
2011. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, társas lények. Ha meghal a társuk, nagyon rosszul esik nekik a magány. De ha 2 hónap után jelentkezett ez a "depi", akkor szerintem már nem a magány miatt van rosszul. Lehet ő is lassan megöregszik, vagy elkapott valami betegséget, tényleg jobb lenne dokihoz vinni, ha neked megéri (azért írom ezt, mert ismerek olyanokat, akiket nem érdekli, ha meghal, vesznek egy másikat, és így sorba...)
2011. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább nézesd meg dokival, nehogy az új malacka is elkapja tőle, meg nehogy rosszabodjon a helyzet. Egyébként valószínű, hogy csak magányos. Az előző malacka miben pusztult el? Mert ha betegségben, akkor talán az jelentkezik most a malackádon, mert elkaphatta. Részvétem az elpusztult malackádért :( Remélem jobban lesz a szomorú nmalacka is :)
2011. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :) Az előző malac rákos volt... szóval azt nem igazán kaphatta el tőle a még élő malacom. Persze, hogy megéri elvinni, nekem fontos az, hogy jól legyenek, és nem tudom, ki az az ember, aki így túllép egy másik élőlény halálán...

Amint lehet, elviszem orvoshoz. :)

Egyébként jártunk velük gyakran, ha körömvágás miatt is, akkor is megvizsgálták őket. Utoljára vele pár hónapja voltunk, de leviszem, amint lesz rá alkalmam! :)

Még egyszer köszönöm nektek! :)

2011. aug. 11. 20:06
 8/8 anonim válasza:
100%

Depresszió! A tengerimalacoknál a társ elvesztése nagyon nagy fájdalom! Foglalkozz vele minél többet és ha van rá lehetőséged, akkor szerezz mellé új társat, mert vannak olyan szoros malacbarátságok, amelyeknél ha az egyik elpusztul, követi a másik is... :/


L

2011. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!