Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kosorrú lógófülü nyuszi...

Kicsimelcsi kérdése:

Kosorrú lógófülü nyuszi szelídítése. De hogyan?

Figyelt kérdés

Van a mamáméknál egy kosorrú lógófülü nyuszim Golyó (1-2 éves), és ha ki akarom venni elkezd "rángatózni" meg karmol is.

szeretném megtudni hogyan lehet legkönnyebben beszelídíteni,vagy már túl késő?


2011. aug. 11. 14:05
1 2
 1/11 Szeretemacsokit ***** válasza:
29%

Mégis,hogyan akarod kivenni a ketrecből?


Mert mi úgy szoktuk,hogy megfogjuk a nyakánál a bőrt és kiemeljük.ilyet nálunk is szokott csinálni miközben lóg a levegőbe XD

2011. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát, én az ölembe szeretném tenni és ott simogatni, és mások azt mondták hogy a hóna alat kel megfogni és úgy kell kivenni...de ha én úgy venném ki elkezdene rúgkapálni
2011. aug. 11. 14:14
 3/11 Szeretemacsokit ***** válasza:
Ez nem macska.A nyúl nyakánál felül lévő bőrt fogd meg.(Mint ahogy a macskáknál az anya macska viszi a kölykét.)Tudni fogod,hogy melyik az mert kicsit jobban nyúlik mint máshol.Annál fogva emeld fel és támaszd alá a hasát a másik kezeddel.Minden tenyésztő így csinálja.Kis gyakorlás nem árt.De lehet,hogy még így is fog rángatózni meg ilyenek.A nyúl természetétől függ.
2011. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Azért nem mindenki így fogja meg, én is a hasa alatt szoktam emelni+támasztom a fenekét, sőt, a tenyésztőt meg is kérdeztem a nyakbőr dologról és azt mondta hogy ne erőltessem, ő se szokta ( törpenyusziról van szó). Azt is hallottam, hogy véraláfutásos lesz nekik ott a bőr egy idő után, de az tény hogy nem fájdalmas - nehezebb helyzetben, vadabb nyuszit valószínűleg így emelnék én is.


Kérdező, ülj sokat a ketrecénél, beszélj hozzá, adj neki finom, egészséges falatokat, majd ha már jobban hozzászokott a közelségedhez, próbáld simizni és közben adni kaját - szép lassan meg fog nyílni, de az ölbenyuszizás biztos sok idő lesz még. Egyébként van amelyik szelíd nyuszi sem szereti az ölben ücsörgést, az enyémből papírrepülőt lehet hajtogatni ha kézben van, de nem marad meg az ölemben, neki ahhoz túl sok dolga van hogy ott sziesztázzon.

2011. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

jav:

vagyis hóna alatt

2011. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szeretemacsokit ***** válasza:
20%
Én soha nem értettem a dísznyuszik értelmét.Jó aranyos és lehet simogatni,de nincs semmi haszna.A nyuszit meg addig simizhetem,dögönyözhetem míg meg nem esszük.Engem arra tanítottak,hogy csak olyan dolgot tartsunk meg aminek van haszna.
2011. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, hát ez a te bajod. Kutyát, macskát is megeszed?
2011. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szeretemacsokit ***** válasza:
33%
Bocs,de azoknak van hasznuk.XD A macskáim nagyon sokszor hozzák az egeret a kutyáim védik a házat.
2011. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sose mond, hogy túl késő! Ha kiveszed és akkor "rángatózik" az teljesen megszokott a nyusziknál. Ha viszont nem engedi, hogy az öledbe vedd akkor először csak a földre ragd le és ott simogasd. Ha onnan elakarna futni, akkor inkább először a ketrecbe kezdd a simogatáshoz hozzá szoktatni, majd ha ott szépen tűri utánna a földön, majd próbálkozz az öledbe tenni. Ha viszont mindenhol engedi csak az öledbe nem és már régóta próbálkozól vele akkor ne erőltesd egész egyszerűen van, amelyik nyuszi nem szereti. És egy FONTOS tanács. Mielőtt megsimogatod szagoltasd meg vele a kezed és csak azután simogasd meg, mert ha így csinálod akkor megjegyzi az illatod és erről mindig felfog ismerni. Meg amikor meg szagoltatod a kezed vele mond a nevét szépen és beszélhetsz is hozzá kedvesen, így a hangod is felfogja ismerni és a nevét is megtanulja.

Egyébként én pici korába kaptam a nyuszim, de ezeket csináltam és már hallgat a nevére, ugrál utánnam, az ölembe is vehetem. Nagyon szelíd nyuszi. És ami még nagyon fontos emberrel sose volt rossz tapasztalata. :)

Egyébként a nyakánál a nyuszinak a bőrt azért nem szabad megfogni és úgy kiemelni, mert ezzel halálfélelmet idézünk benne. Mivel a ragadozók is így fogják meg. Ezt nem egy honlapom olvashatod hanem még pluszba egy nagyon megbízható tenyésztő is mondta.

2011. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszinak van haszna. Szeret engem én meg őt és boldogok vagyunk.
2012. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!