Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen betegség ez a törpenyus...

Milyen betegség ez a törpenyuszimnál?

Figyelt kérdés

Egy napja nem eszik szinte semmit és ha enni akar akkor inkább kiköpi a magot a többihez meg hozzásem nyúl. Ha kiengedem akkor egy kicsit mászkál,de egyből le is fekszik és csak gubbaszt (máskor be sem lehet rakni annyira élvezi,hogy ha kint leheet). A fülei az orra és a ( picit még a lábacskái) is hidegek. Legutoljára a szabadban 4 nappal ezelőtt volt azóta csak a lakásban volt kiengedve.

Kérlek segítsetek nagyon aggódommiatta.


2011. aug. 11. 20:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
a nyulak nagyon könnyen meg betegednek nagyon érzékeny állatok és szerintem akkor elkaphatott valami fetőzést
2011. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azonnal, vagy legalább minél előbb vidd orvoshoz, a nyulak nagyon érzékenyek, és a leállás akár végzetes is lehet.
2011. aug. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bogyók vannak? Mekkorák, milyen állagúak? Azért fontos mert azzal sok minden kiderül. Ha nincs bogyó vagy nagyon kevés és kicsik akkor az lehet bélleállás vagy bélelzáródás, ebben az esetben azonnal állatorvoshoz kell fordulni, mert órák alatt végzetessé válhat. Ha van bogyó akkor talán nincs akkora SOS, de akkor is még a mai nap folyamán jó lenne ha látná orvos. A fogaid esetleg megnézhetnéd, nincsenek-e túlnőve, talán azért nem tud enni. Ha nem eszi a magokat akkor próbáld neki egy kis vízzel összetörni, összeturmixolni, hátha úgy meg tudná enni. Ha inni sem iszik akkor próbáld fecskendőből itatni mert könnyen kiszáradhat.
2011. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja most látom hogy tegnap este írtad ki a kérdést. Azóta hogy van a nyuszi?
2011. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elöször is nagyon köszönöm a válaszokat!!

Voltam ma dokinál vele (nem volt kis feladat Zalaegerszegen lakom és itt igazából egy olyan orvos van aki jól ért a kisemlősökhöz is, viszont ő pont most vett ki szabadsáot, úgyhogy minden követ megmozgattam és elmentem vele Kanizsára egy nagyon jó orvoshoz). Nagyon jól átvizsgágatta a nyuszimat és végülis kiderült,hogy megállt a bélmozgása, nagyon rossz állapotban volt szegény a reggel már így minden perc számított nála. A doki adott neki 4 szurit (antibiotikum, vtaiminok , infúzió ésazt hiszem valamilyen bélflora helyreállítót) illetve 3 féle gyógyszerrel kell kezelgessem itthon. Ma este végre evett önmagától is egy pár szál szénát. Mellette adom neki a pépes ételt fecskedővel illetve nagyon sok vizet is iszik ha segítek neki. Mostmár úgy látom, hogy kezdi jobban érezni magát. Szerencsére a láza is megy le( ma eddig 2x mértem neki,meg majd éjjel is megmérem).

Mostmár in is kezdek megnyugodni és áldom az orvost. Hétfőn kell vissza menni vele a dokihoz remélem addigra találok valami megoldást az odajutásra,mert eddig sajnos nem sikerült.

2011. aug. 13. 00:06
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel vagy kérdése van hogy milyen tünetei voltak és hogy a doki hogyan vizsgálta vagy hasonló infók azokat szívesen megválaszolom, csak kérdezzetek.

Kívánom,hogy a ti nyusz(a)itok legyen(ek) egészséges(ek) és ne legyen vele, velük semmi gond, nagyon vigyázzatok rá(juk)

2011. aug. 13. 00:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nagy volt a baj. Az én nyuszimnak is volt már részleges leállása. Ha eszeget, iszik magától az már jó jel, ha bogyók vannak az még jobb. Nagyon szorítok!
2011. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére már sokkal joobban van, elkezdett eszegetni ( nem túl sokat , de már egyre többet)és már magától iszik is.Holnapmegyek vissza vele dokihoz ésőmajdmegmondja ,hogy mit kell tennem a továbbiakban. :)

Annyira örülök,hogy már jobban van.

Amúgy elvileg neki sem teljesen állt meg bélmozgása, hanem a jobb oldali viszont azt sajnos nem tudjuk ,hogy pontosan mitől.....(Valószínüleg valami az étellel volt vagy a fűvel, talán egér vagy valami lepisilhette mert a nagyszüleimtől kapom a szénát é saz udvarban járkálhatnakállatok)

Most vettem neki nagyon jó minőségű gyógynövényes szénát és tápot ezután csak azt fogom adni neki ésa zöldségeket gyümölcsöket pedig csak pucolva

2011. aug. 14. 09:20
 9/11 A kérdező kommentje:
A te nyuzidat amúgy ,hogy kezelték? Nála meg volt a pontos kiváltó ok? A tünetei mik voltak?
2011. aug. 14. 09:21
 10/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy ennyit kérdezek csak szeretnék mindent tudni remélem nem haragszol ha még fel teszek 2 kérdést:Hányszor voltál vele dokinál? Mennyi idő alatt gyógyult meg teljesen és a gyógyulás után minden rendben volt vele?

Nagyon szépen kérlek amire tudsz válaszolj mert segítenél vele :) Ekőre is köszönöm.

2011. aug. 14. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!