Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bak nyuszi ivartalanítás...

Bak nyuszi ivartalanítás utáni gyógyulása mivel jár?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy esetleg nem szabad emelgetni, nem szabad, hogy felugorjon az ágyra stb. Egyáltalán mennyi idő a gyógyulás? És mennyire kell őt óvni ez alatt az idő alatt?
2011. aug. 12. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan macskát ivartalanítottunk, de szerintem hasonló! Műtét után 4-5 óráig lábadoztak(a fürdőszobában), majd elkezdtek mászkálni, kóvályogni. Másnap reggel tökéletesen felébredtek jól voltak és emelgettük őket! Semmi bajuk nem volt! :)
2011. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*mi
2011. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A bak nyuszinak kicsi a seb (1-2 centi), így kisebb is a kockázat, gyorsabb a gyógyulás. Miután hazahoztuk a nyuszinkat, és felébredt, de már teljesen, tehát nem is kóválygott és nem borult fel, adtunk neki szénát, tápot és vizet, hadd egyen meg igyon. De előbb nem szabad, nehogy félrenyeljen és megfulladjon. Már másnap jelezte, hogy szeretne kijönni a ketrecből, így ki is engedtük. Azt, hogy hova szeretne vagy nem szeretne felugrani, majd ő fogja érezni. Pár napig a mienk nem ugrált fel sehova, óvatos volt, de már következő nap rohangált meg szaladozott. Felemelni muszáj, mert minden nap meg kell nézni a sebet, hogy gyógyul-e, illetve, hogy nem gyulladt-e be. A grabancánál fogva emeltük fel, megtámasztva a fenekét, hogy ne húzódjon a seb. Ha piros lesz a környéke, akkor begyulladt és vissza kell vinni az orvoshoz. 2 dologra kell még figyelni. Az egyik, hogy 24 órán belül bogyózzon. Ha nem, az is baj, és szintén szólni kell az orvosnak. A másik, hogy ne nyalogassa vagy harapdálja a sebet. A mi nyuszink nem kapott gallért, hogy mosakodhasson, úgyhogy nagyon oda kellett figyelnünk. Dióhéjban ennyi. 7-10 nap alatt begyógyul a seb, és lehet vinni varratszedésre. Vigyázni kell rá, de hidd el, ami fájni fog neki, azt nem fogja csinálni.
2011. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes beszámolót, sokat segített. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy mi van, ha nem tudunk 24 órán át odafigyelni rá, hogy ne piszkálja a sebet? Éjjel, meg ha dolgozunk, mi van?
2011. aug. 12. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első 2 nap a kritikus inkább, akkor lenne jó, ha egyáltalán nem nyúlna hozzá. Én szerencsére csak hétköznap dolgozom, így mi úgy oldottuk meg, hogy pénteken vittük a műtétre. Odavittük a ketrecét az ágy mellé, és hát félig-meddig virrasztottam, figyeltem, hogy rendben lesz-e. Mikor láttam, hogy piszkálná, rászóltam. Ha nem tudod megoldani a 2 napot, az első éjszaka akkor is mindenképpen vele kellene lenni, hiszen műtét után még órákkal is történhet baj, vagy kiderülhet valami szövődmény.
2011. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!