Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnék egy görényt,...

Nagyon szeretnék egy görényt, mit tegyek az ügy érdekében?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy nagyon vágyom egy görényre, mert annyira szeretetreméltónak olvastam, az hogy milyen jó barátok tudtok lenni. ^^ De a szüleim tiltakoznak a dolog ellen, merthogy büdös, sokat kell foglalkozni vele stb. Még kissebb koromban volt kutyusom, meg hörim, meg tengerimalacom, de velük nem igazán foglalkoztam. ^^" Szóval a szüleim nem bíznak meg bennem, nem akarják, hogy rájuk sózzam... És ugye még mindig ott van a büdös érv is... Én mondtam nekik, hogy nem olyan büdös, hozzá lehet szokni, de anyám váltig állítja, hogy az, merthogy egyik ismerősömnek van, aki elhanyagolja és hogy milyen szörnyű bűze van és külön szobába kell tartani stb. Illetve nem tudom, hogy győzzem meg, hogy gondját fogom viselni? Tényleg foglalkoznék vele...

Szóval szerintetek mit tegyek az ügy érdekében? :/ Előre is köszi. :)

14/L


2011. aug. 12. 17:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
biztos hogy lenne rá napi 3órahosszád? suliidőben is?
2011. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 strici-muffmagus válasza:
Minden kiscsaj görényt akar? Bááázeee xD Nem is élnek meg ezen az éghajlaton, ráadásul nemrég is földrengés volt és azt nem birják szal én hagynám az nagyszerű ötletet...
2011. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem azért kérném, mert csak hogy legyen, divatból, mert mindenkinek az van... -_-" Azért szeretném, mert szeretnék egy társat, ennyi. És szerintem sok görit tartanak itthon, mégis jól elélnek...
2011. aug. 12. 19:14
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A görény nem büdösebb, mint bármelyik másik állat. Tény, hogyha közel hajolsz hozzá, van szaga. Engem az állatkerti szagra emlékeztet, de persze nem olyan erős. Viszont harapnak. Kis korban le kell szoktatni róla, de nem olyan könnyű. Bezárni se lehet sok időre, nagy a mozgásigénye, rettentő sokat játszik - ezért harap (még nem tudja, hogy veled nem bánhat ugyanúgy, mint a többi görénnyel).

Külön szobát egyébként sok görény kap, ketrec helyett, hogy legyen mozgástere, amikor nem tudnak foglalkozni vele. Lehet, hogy csak anyukád találta ki, hogy a "bűze" miatt van külön helyiségben.

Mindenesetre, akkor ajánlom a görényt, ha elég bátor vagy, nem félsz hozzányúlni, amíg harap, és persze olvass el minden gyorstalpalót, szakirodalmat, amit a görénynevelésről tudni kell (ha a szüleid látják, hogy ezzel foglalkozol, talán lehet esélyed).

2011. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló nagyon-nagyon köszönöm!!
2011. aug. 15. 12:21
 6/24 anonim ***** válasza:

Én szerintem csincsillára kéne hajtanod nagyon cuki könnyen ápolható, és nem büdös:) És ha mégis csini: [link]

Ha maradsz a görény mellet nem tudok segíteni :)

2011. aug. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! ^^ Lehet pár kérdésem? Tudsz privit írni?
2011. aug. 16. 20:54
 8/24 Halle válasza:

Szia!

Velem is kb. ez a helyzet volt, mint veled. Kicsit talán roszabb is ,mert én költözés előtt álltam és lakást is ugy kellet szereznem,ahova megengedik a görit és rengeteg f..a lakásról le kellet mondanom,mert hiába mondták a szüleim ,hogy várjak még vele....neem,nekem akkoris kell. Bár várták is,mert olyan aranyos meg minden. Szal , előtte megvettem minden amire szüksége lehet stb. és elhoztam,9 hetes korában. Az első 2 nap maga volt a pokol. Alig lehetett hozzá érni,harapott,félt. Nemis csodálkozom uj környezetbe került,uj szagok,uj ketrec,a tesolyai nélkül. Totál kétségbe voltam esve ,hogy mi lesz...féltem tőle.... Utána egyre többet mertem kivenni a ketrecből ...kesztyübe. Amikor álmos volt,akkor babuskattam a legtöbbet,mert akkor olyan bambácskák :D De magamhoz szoktattam és voleááááá 4 nap és én lettem az uj mamija.. :DDD Már nem harap,csak csipkelődik,provokál,hogy játszak vele. :DD Amugy a büzmirigyének sok köze nincs szagához... :DDD Olvass utána. Ám tényleg nem a göri büdös,hanem az esetleg elhanyagolt ketrec,alvo rongyai és alomtálcája. Ha gondoskodsz tisztaságáról ,folyamatosan ,akkor NO PROBLEM és ezt anyukádnak is nyugodtan megmondhatod!!! De vigyázz!!! Nem 2,3 hétre veszel egy görit,hanem évekre. Jól gondold át! DE az tutti,hogy megéri!! :DD :)

2011. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Én is így voltam a görénnyel nagyon szerettem volna bár én már idősebb vagyok de szerettem meg minden de nem olyan volt amire számítottam és elég büdös ezért el kellett adnom anyuék kérésére :/ De nem az az odabújós fajta volt inkább vad de én így is imádtam de szobám még mindig bűzlik pedig már vagy 2-3 hónapja nincs meg! Jah és ha görényed van nem ajánlatos menned sehová mert elvadul ha nem vagy vele és kell neki a mozgás. A csincsilla tényleg "jobb" annyiban hogy nem igényli annyira a figyelmedet és nem is büdös!
2011. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Hát akkor lehet, hogy inkább várok a görikkel... Tegnap gondolkoztam és rájöttem, hogy nem akarok igazán csinit, mert kb. olyan lehet mint a malacok. Aranyosak, meg minden, de sosem lesznek olyan nagyon odaadó társak. Elég sokat olvasgattam a görit, azt hogy sok odafigyelés kell nekik. :/ Ami nehéz suli, nyaralás mellett. Bár ha olyan lenne a "nyaralásunk" mindig, mint idén, akkor az nem okozna gondot. xD A szagáról halottam rosszat is jót, de szerintem olyan lehet akkor, hogy van szaga, de nem olyan rémes, ha tisztába teszem.

Nagyon köszönöm a válaszokat, tényleg, sokat segítettetek. :)

2011. aug. 17. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!