Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki lehet rakni a malacokat?

Ki lehet rakni a malacokat?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni malacokat és azt csinálnám,hogy kintre barkácsolnék nekik egy nagy házikót ahol eltudnak bújni meg ilyenek valami árnyékos helyre gondoltam mikor nyár van ne kapjanak hő gutát és ősszel meg télen bevinném őket a házba!Ezt meg lehet csinálni vagy nem ajánlatos?
2011. aug. 13. 16:16
1 2
 1/19 anonim válasza:

malacokat inkább ne vigyél a házba..

csinálj nekik egy ólat, és az jó egész évben.

2011. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Malac a házban...?! Neee! Igaza van az elsőnek. Csinálj nekik egy ólat, télen se lesz kint semmi bajuk!
2011. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
azért nem mindegy, hogy malac, vagy tengerimalac....
2011. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha Babe-ről van szó, akkor lehet bent, de azért a disznó nem háziállat.
2011. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező tengerimalacokra gondol.

Egyébként szerintem meg lehet csinálni. De azért ha a "kinti" időszakban beüt a rossz idő vagy valami vihar, akkor vidd be őket. :)

2011. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Gondolom tengerimalacról van szó, tehát ez egy jó ötlet. De arra figyelj, hogy este már lehűl a levegő vidd majd be őket a házba és persze ha esik vagy nagyon fúj a szél akkor se hagyd kint őket. Elkerített részre mindenképp szükségük lesz nehogy meglógjanak és fedd be nehogy egy arra járó macska hozzájuk férjen. Vizet mindenképp tegyél elérhető helyre nekik. Ha lakásban lesznek akkor legalább 80*40 ketrecet vegyél két malacnak bár az ideális a 100*50 vagy a 120*60as. Ennél kisebb nem való tengerimalacoknak. Örömmel látom, hogy tudsz róla, hogy fajtárs igénylők és többet veszel egyszerre.
2011. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
vagyis nem házban tartandó :D
2011. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ne legyenek kb mindig kint.

Mi például úgy csináljuk hogy amikor jó idő van reggel kitesszük őket a fűre legelni, ketrec tető alatt :P De ha elkezd esni vagy más akkor behozzuk. És ezt csak nyáron és tavasszal tesszük. Amikor meg nagyon meleg van akkor a ketrec tetejére teszünk valamit ami árnyékot ad.

Ők addig nyugodtan legelésznek, meg pihennek.

(És még egy jó dolog, mivel mi a ketrecüket mindig máshová tesszük ki a füvön, még fűnyírót se kell használni mert olyan jól le legelik :'D

2011. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat ja és bocsi tényleg tengeri malacokról lenne szó :'D és én úgy gondoltam hogy jól megtömném szénával mindegyik búvó helyet hogy kinn maradhassanak nyáron még este is az úgy kóser lenne?
2011. aug. 13. 17:44
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem, este vidd be.
2011. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!