Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért visít, aztán harap a...

Miért visít, aztán harap a kezembe a görényem?

Figyelt kérdés
3-szor fordult eddig elő. Egyszer csak előtte ültem, ott volt a kezem a földön, visított (inkább csipogásra hasonlított), aztán beleharapott a kezembe. Másodszorra egy kupakot akartam elvenni tőle, amiben előtte mazsola volt. Azt hittem, megette már belőle a mazsolát, de még benne volt. Harmadszorra pedig odadugtam neki a kezem, hogy lenyalogassa róla a maradék konzervkaját. El is kezdte nyalogatni, aztán hirtelen csippantott egyet és úgy beleharapott az ujjamba, hogy a vér is kiserkent.
2011. aug. 14. 16:44
 1/8 anonim válasza:
31%
hülye vagy, ha odadugod a kezed.
2011. aug. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz semmit a görényekről, akkor inkább ne lengesd a szegénységi bizonyítványod. Na meg nem vagyok a 12 éves haverod, akivel így beszélhetsz.
2011. aug. 14. 17:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Valószínüleg makog a görid - ezt játék közben csinálják vagy ha valami tetszik nekik/izgatottak.


Mennyi idős? Meg kell tanítani hogy ne harapjon....

Ha a kajás kezed nyalogattatod előbb utóbb beleharap.


És NE ADJ NEKI MAZSOLÁT! Bele is halhat, mert bélelzáródása lehet tőle!!! (Mintahogy a kukoricától, borsótól, babtól, gyümölcshéjaktól, magoktól stb. - semmi szüksége ezekre, csak az életét kockáztatod.)

2011. aug. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, Asbolus! Máskor nem harapta meg a kezem, amikor kajás volt, de lehet, hogy a szagtól gerjedt be. :) Mazsolát más göritartó ajánlotta, de akkor próbálok helyette valami mást keresni jutalomként. Eddig próbáltam banánt, körtét, barackot, egyik se érdekelte. Ha más nem, akkor marad a paszta, azt a cicám is szereti, szerintem ő is fogja. :) Egyébként 2 hónapos múlt, annyira nem harap már, a "nem"-re is odafigyel, csak néha durvul be, amikor nagyon belejön a játékba.
2011. aug. 15. 22:30
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

1.Hülye vagy,mert mazsolát NEM szabad nekik adni mert belehalhat és az a hülye aki ezt neked ajánlotta az se vmi jó göritartó,nem árt ezeknek utána olvasni..

2.Hülye vagy,mert macskakonzervvel eteted NEM szabad!Megbetegedhet tőle nincs meg benne az összes vitamin ami kell nekik,én is nyers vagy főtt hússal etetem a görijeimet...

3.A görényeket amíg még kicsik le kell szoktatni őket a harapásról,arról ők nem fognak csak úgy leszokni,de ettől még nem vérengző fenevadak!!

4.Ha vminek nem nézel utána akkor ez lesz!Ne vegyél felelőtlenül állatot úgy hogy nem tudsz róluk semmit és nem tudod hogy mit zabad és mit nem...

5.Azért további sok sikert hozzá!:)

2011. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


1. Nem tudom, mi jogon hülyézel le. Nem tudod, ki vagyok, akár a szomszédod, az édesanyád, vagy a főnököd is lehetnék (lehet, hogy az is vagyok?).

2. Kérdeztem valamit, normálisan, amire normális, felnőtt emberhez méltó választ vártam.

3. Nem egy helyről tájékozódtam, hogy SZABAD macskakonzervet adni a görénynek, sőt bármi más vitamint, meg mindenfélét, ami macskáknak való. Nem csak netes oldalakon olvastam, hanem megkérdeztem tapasztalt görénytartókat (érdekes, hogy az egyikük 8 éven át macskakonzervvel etette a görényeit, és egyik se pusztult el vitaminhiányban). Egy szóval nem mondtam, hogy nem kap mellette mást. Külön húst főzünk a kutyáknak, és abból kap ő is minden nap, meg amit magunknak főzünk abból is kap egy kicsi nyers verziót.

4. Szerinted nem próbáltam leszoktatni a harapásról? Megint honnan olvastad ezt ki? Az első naptól kezdve próbálkoztam, és egyáltalán nem harap, csak játék közben harapdál, és nem is erről a harapásról volt szó, mert nem vészesebb, mint ahogy egy kis macska harap.

5. Mielőtt nekiálltál engem lecseszni így ismeretlenül, elolvashattad volna azt, hogy mit írtam a mazsoláról az előző hozzászólásomban (hogy marad a paszta, mint jutalom). De amúgy a mazsolát nem úgy kell elképzelni, hogy tonnaszámra tömöm belé, napi 1-2 szemet kaphat maximum. A kimeneteli oldalából távozó kupacok mérete alapján nincs bélelzáródása, és nem is lesz, hidd el, tartottam már állatot, adtam neki olyat, amit papíron nem szabadott volna, és még a mai napig is él, egy cicáról van szó, jelenleg 17! éves (a macskák átlagéletkora 12-14 év).

6. Biztos felelőtlen vagyok, ezt te nálam sokkal jobban tudod, mert gondolom a téren és időn át látsz engem, hogy mit csinálok a görénnyel. Messze többet foglalkozok vele, mint ahogy azt te hiszed. Nem ketrec-görény, bár gondolom te úgy véled, hogy nálam non stop a ketrecében ücsörög és néz ki a fejéből, én meg magasról letojom, hogy mi van vele. Rengeteget foglalkozok vele, sok szeretetet kap és játékot. Több mint két hónapja van már nálam, teljesen egészséges, szép nagyra nőtt már, selymes-fényes a szőre, gyönyörűek a fogai, hetente vágom a körmét, és a párom is rengeteget törődik vele. A lakás is akadálymentesítve van...

7. Ne írj felelőtlenül válaszokat úgy, hogy nem tudsz a kérdezőről semmit. Azért további sok sikert, ez a módszer a munkahelyen is (biztos) alkalmazható.



+1. Az ősember vajon hány könyvet olvasott el a kisbabákról, mielőtt megszülte a sajátját? Ja, valószínűleg nullát. És kihalt az emberiség? Nézz tükörbe, és ott fogod látni a választ.

2011. szept. 17. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Roung one. Fight!
2012. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
azért teszi ezt mert utál téged ja és a görény nem háziállat, kedves főnök úr.....
2013. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!