Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megelett a csuklyás patkányom,...

Megelett a csuklyás patkányom, most mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

mikor már gondoltam h lesz pici, olvasgattam neten, de sok mindent nem találtam.

Pl a fiút nem kell külön tartani addig? ( bár nem igazán törődik msot velük..)

a lány nagyon vad lett, ugrik az ember kezének, nem is merek benyúlni :S 10 pici lett, abból 1 meghalt, ki tudtam venni, mert kajával elcsalogattam, de közbe valahogy kijött 3-4 a 'fészekből' és nem törődik velük, nem viszi vissza őket. csináljam azt h megint elcsalogatom, és visszarakom óvatosan a többi közé?


2011. aug. 15. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Vedd ki a hímet! Bár lehet, hogy már most is késő, és megint befedezte a nőstényt... -.- Hím és nőstény patkányt nem tartunk együtt! Már egy vemhesség is eléggé lestrapálja szegény anyát, nem hogy zsinórban több...

És persze, hogy vad lett, védi a kölykeit. Ne piszkáld. Hagyd, hogy tegye a dolgát, majd visszaviszi őket.

Ha meg felnőttek a kicsik, tarts meg nőstényt az anya mellé, és hímet az apa mellé, és ne tedd össze őket megint. Meg persze reménykedj, hogy nem vemhes megint a nőstény.

2011. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az eladó csaj úgy adta el, h ez 2 fiú. vadak voltak, nemtudtuk megnézni h igaz-e, aztán feltűnt, h nem, az egyik lány. egyébként akkor egyszer csinálták, és azóta nem piszkálja a lányt, most visszavitte azt a pár kicsit, és védi őket nagyon, a fiú meg elvan a másik sarokba, oda se megy hozzá, nem h bántaná vagy valami:\
2011. aug. 15. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
nem azért kell kivenni, mert bántja őket, hanem mert nagyon nem tenne jót a nősténynek, ha 3 hét múlva megint ellene. maga a kölyöknevelés is leterheli, nem hogy még vemhes is legyen mellette megint! akár még bele is pusztulhat.
2011. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!