Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsögöket be lehet...

Az aranyhörcsögöket be lehet tanítani valamire? Ha igen, hogyan? Nagyon nehéz? Vagy könnyebb?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megtanítottam az enyémnek, hogy jöjjön oda hozzám, ha mondom a nevét. Fogtam letettem a földre, leültem vele szembe. Mondtam a nevét, majd a földön odahúztam magamhoz. Visszaraktam. Mondtam a nevét, odahúztam. És így párszor. Mondtam valami mást, ott tartottam párszor. És ezt eljátszottam egy darabig, majd elengedtem. Mondtam a nevét, ha nem jött ide odahúztam, ha igen akkor adtam neki valami finomságot. Ezt párszor. Mondtam valami mást, ha elindult, akkor ott tartottam. Egy idő után rá jön mit kell csinálni.
2011. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Klikkerrel bármire.
2011. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi első válaszoló,ezt lehet hogy kipróbálom!második válaszoló:nem értelek! :)
2011. aug. 16. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az én tengeri malacomat megtanétottam hogyha kéri a csemegét akkor kaparja aketrec falát :) ez úgy jött össze hogy a falhoz közel felé tartottam valami ennivalótés igy két lábra állt,odaadtam neki.aztán ha már ezt tudja akkor

ugyan ez volt csak továbbtartottam(véletlen)a csemegétés nekidőlt a falnak de arról lecsuszott ezért a mancsával mindig meg kapaszkodi igy jön össze a kaparás :)

2011. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%
Keress rá a klikker szóra, ez a kisállatok tanításában a legelterjedtebb módszer, és nagyon hatásos is. A hörcsöggel nem lesz egyszerű dolgod, az egerek pl. sokkal tanulékonyabbak nála. A behívás még viszonylag egyszerű. Keress valami jutalomfalatot, amit egész pici darabokban tudsz adni neki. Épp csak íze legyen a falatnak. Minden egyes alkalommal, amikor odaadod neki, adj ki egy rövid hangot. Egy idő után ha hallja a hangot magától megy a kezedhez. Ez a klikkerezés alapja, ahol egy eszközzel klikkelnek egyet ilyenkor, ez az a bizonyos hang.
2011. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi megnézem :)
2011. aug. 16. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!