Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet, hogy társának tekint...

Lehet, hogy társának tekint és nem gazdájának? (tengerimalac)

Figyelt kérdés

Tengerimalackám egyelőre magányos kisfiú, fél éves (most nézelődök pár után). Van neki ketrece, ami pont az ágyamra nyílik (francia), akkor mászkál ki-be, amikor kedve tartja, az ágyamon szabadon mászkál, imád a plüssök és takarók, párnák közt bujkálni. Velem alszik a párnámnál és reggelente nyalogat, makog nekem, ha keljek fel. Amikor szoktam vele játszani durmogni is szokott a kezemnek, mint mikor udvarolnak, gondolom ivarérett korba lépett, kamaszodik. Ha beszélek hozzá, visszamakog, be nem áll a szája. Nagyon barátságos, puszilgatós malacka.

Viszont azt nem tűri, ha felemelem, pedig megfelelően fogom meg, és sok eddigi malacommal ellentétben más embereket sem tűr meg maga mellett (ha idegen jön be a szobámba, morog, csattog.

Mitől lehet ez? Javulni fog, ha nemsokára veszek mellé egy kislányt? Barátságosabb lesz a családdal, kezesebb lesz? Vagy csak szimplán identitászavaros? :D


2011. aug. 17. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképp ivartalaníttatnám, az csak javíthat a helyzeten. Amúgy haláli forma, én még nem is láttam ilyen szociális malackát :D
2011. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Malacnak malac a társa, szerintem venned kéne mellé párt de nem hiszem hogy ugyanilyen maradna a természete! szerintem nem törődne veled annyit mint most mert a társával lenne elfoglalva! bár annyira nem tudom mert nekem még nem volt tengerimalacom ! de van papagájom és most vettünk mellé párt, nem is törődik velem, ezelőtt ha kimentem a szobából követett meg ilyesmi !
2011. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne lányt vegyél mellé, mert akkor meg folyton jönnek a kismalacok (feleslegesen, így is rengeteg van a kereskedésekben), vagy ivartalanítani kell a fiút. egyszerűbb ha egy másik kisfiút veszel mellé. az elején pár napig harcolni fognak a dominancia miatt, de az hamar lejátszódik.
2011. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam már azon, hogy fiút vegyek mellé, de nem bírnám ki, ha bántanák, megharapnák egymást. Ha örökbefogadnék egy azonos korú ivartalanított fiút (mert erre már azonnal lenne lehetőségem), azzal is harcolnának? Vagy ivartalanítottal nem?
2011. aug. 17. 10:21
 5/6 anonim ***** válasza:
figyelj az a "harc" 2-3 nap alatt lezajlik, és nem is tart folyamatosan. elvileg rögtön a tied lenne a dominánsabb, mert ő az idősebb. de ha a kicsi megpróbál fordítani a helyzetén, esetleg akkor lehet egy kis fogcsattogtatás. nem veszélyes, ne aggódj. de mindenképp fiatalabbat vegyél. lehet hogy ha lányt veszel, akkor is menne a harc a hatalomért. plusz lenne sok kicsi. értelmetlen :)
2011. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semelyik állat ilyet nem tud hogy gazda.Csak azt tudja hogy társ, másik élőlény.
2011. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!