Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy egér van a szobámban....

Egy egér van a szobámban. Hogyan tudnám eltávolítani? -Bővebben lent -

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért van egy egérke a szobámban, naponta porszívózok, összerámolok, patyolat tisztaságot tartok a szobámban és a ház többi része sem koszos, ápolatlan mégis van egy egér a szobámban. Nem tudom eldönteni, hogy a falban kaparászik, vagy a tévém mögött ( tetőtérben lakom, a falban is tudnak lenni, mert üreges ) Egyszer már volt egy egér, Ő a szobámban lakott mert láttam, kergettük is. Raktunk ki neki egérmérget, kettő párnácskát, mind kettőt félig megrágta, de SEMMI BAJA NEM LETT! Két hét múlva sikerült elfogni!

A mostani egeret nem láttam, csak hallom és egyszerűen nem tudom mitévő legyek! Olyan gyorsak és egyedül félek is tőle! Láthatólag az egérméreg nem használ, a csapdába pedig nem megy bele....


Tippek, hogy miért lehet??? Mit tegyek ellene??


2011. aug. 17. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Hagyományos egérfogó, szalonnabőrrel (ha szalonnát teszel rá, az puha, leveszi). Sajnos a többi tényleg nem működik. Félni nem kell tőle, csak ne fogd meg, mert megharaphat, ha megfogod, akkor olyan kesztyűben tedd, amit nem tud átharapni (pl. kerti munkához árult vastag kesztyű, azbesztkesztyű stb.).
2011. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Amikor nekem egér volt a szobámba , ráraktam a papirlapra olyan ragasztót ami direkt patkányok , egerek megfogására alkalmas , majd ráraktam egy szelet sajtot. És vártam.. 12 óra múlva megis lett. Sajnos leszedni nem lehet róla , így számolni kell vele , hogy meghal szegény.
2011. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
57%
házi egérfogó: egy kemény kartonlapra /vagy bármi más keméyn lapos dologra) tegyél rá egy befőttes üveget és egy szépen elfelezett dióval támaszd ki úgy, hogy a héja legyen kifelé. az egérke majd megpróbálja belülről kirágni a diót és ahogy mozgatja, kiesik a dió és bezárja az üveg. így nem pusztul el és az üveg alá tett kemény lap segítségével ki tudod menekíteni valami neki megfelelő helyre. mi így szoktuk megfogni a lakásba tévedt egereket, érdemes több ilyen csapdát is kitenni és türelemmel várni ;)
2011. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :)

Az utolsó praktikával sikerült megfogni!! :D

Továbbá tettem még ki ragacsot is, biztos ami biztos :)

2011. aug. 22. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!