Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kb. Mennyibe kerül egy tengeri...

Kb. Mennyibe kerül egy tengerimalac?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy tengerimalacot vegyek vagy hörcsögöt, persze a tengerimalac jobban tetszik csak nagyobb helyet foglal macerásabb és csipog is! Azt szeretném tudni hogy árban mennyire számítsak, ketrec van meg itató is, a kajája mennyi meg a vitaminok, meg lehet e szeretgetni őket? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 17. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy egy ezresnél többet elkérhetnek érte (de nem tudom, mi úgy kaptuk.)

Kaját nem nagyon veszünk neki, a kertből a tarackot (olyan fűszerű gyom) szereti a legjobban, meg a lucernát. Télen szénát kap, emellett még magvakat is szokott kapni, de nem túl sokat, hogy ne hájasodjon el a szíve.

Mi a mienket simogatni szoktuk, amire afféle dorombolás-szerű hang a reakció. Nem árt valamennyi szellőzés (jobb neki a ketrec, mint a kalitka, persze úgy több almot szór ki) de a huzatra érzékeny.

2011. aug. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! :) Holnap megnézem az állatkereskedésben mert a közelünkben most nem találtam eladó malackát!
2011. aug. 17. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi itatni egyáltalán nem szoktuk, nem hiszem, hogy szenvedne tőle. (Meg sok év alatt már kiszáradt volna szerintem :-> ) Vitamint se kap, kiegyensúlyozott táplálás mellett szerintem fölösleges. Viszont fontos neki a társaság, azt olvastam. Valahol volt a neten egy nagyon jó kis 3-ba hajtható brosúra (asszem pdf) de most sajnos nem találom.)
2011. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak egyet engedhetek meg magamnak míg meg nem jön a fizetés bár engem nem tudna levakarni mert egy szobába lenne velem ahol tv-zek, gépezek, tanulok, olvasok stb. De persze ha kell neki egy társ akkor veszek :)
2011. aug. 17. 20:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Kereskedésben 2000 körül,ha neten nézed ott van ahol ingyen van.
2011. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

általában 1500 ft, de van ahol többet is elkérnek érte. ahol én jártam legutóbb, az aranyhörcsög 600, a törpe pedig 800 ft.

a malacot jobban lehet simogatni, ha úgy van szoktatva még a szobába is ki lehet engedni. viszont több helyet foglal, nagy ketrec kell nekik (100x50 cm), és leginkább párban tarthatók, hisz társas állat, úgy a legboldogabb. nyilvánvalóan többet is eszik, és külön van malacoknak C-vitaminos táp. nyilván kiadásban rosszabb a malac. de a hörcsög is nagyon aranyos tud lenni :)

2011. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Eszter:) ***** válasza:
én 5000 ért meg 7000 ért vetteem ja meg 3000ért..:D
2011. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk, Debrecenben kb. 1500 Ft egy tengerimalac kereskedésben. A kaja ára attól függ, milyen minőségűt veszel, érdemes picit drágábbat venni, amiben minden vitamin benne van. Szeretgetni lehet őket, de azért ne nyomorgasd, és a hasát se piszkáld :)
2011. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én még 6000-ért vettem,de ingyen is be tudsz szerezni nagyon soknál van örökbefogadható malacka:)
2011. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!