Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy törpenyuszim. Most...

Van egy törpenyuszim. Most kb. fél éves. Már többször is megharapott, és elég rendesen. Miért csinálja? Most ivarérett? Ha ivartalanítom jobb lesz? Egyszerűen csak benyúlok hozzá és nekem esik. De miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Vágjátok le, a nyúlpaprikás nagyon egészséges és nem mellesleg finom!
2011. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én nyulam is ezt csinálta!Eggyszer gondoltam egyet és elhatároztam h megszelidítem.Kb 2 hónapja.Most már nyugodtan tudom simogatni meg kivenni is.Az én nyuszimnak valószínüleg az is volt a baja hogy 100×50 cm-es ketrec felében volt:S.

Próbáld meg hogy lassan nyúlsz be,adsz neki valami finomat a kezedből.Ha már megtudod simizni akkor várj még pár hetet,hogy biztos legyen hogy nem harap utána próbáld meg kivenni.Nálam ez bevált.

2011. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Bocsi h kicsit hülyén fogalmazok ,még csak 14 vagyok:D

2011. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Te bírnád, ha valaki benyúlna hirtelen a házadba, miközben tévézel vagy alszol vagy netezel, és megpróbálna megfogni?


Az az ő otthona, ne nyúlkálj a ketrecébe. Oldalt van a ketrecen egy ajtó, azt nyisd ki, ülj le a földre tőle azért tisztes távolságba, készíts magad mellé valami finom nasit, mondjuk tápot, vagy pár szem(!! tényleg csak kevés) mazsolát, foglald el magad, és várj, míg ki nem jön magától.

Na ezt amikor csak tudod ismételd, és ha a közeledbe ér, és enni próbál, akkor először ne nyúlj hozzá. Ismételd napi szinten, míg nyugodtabb nem lesz, és akkor kinyújthatod a kezed és megérintheted a homlokát.

Előbb-utóbb ha ügyesen csináld eljutsz a dögönyözős fázishoz:)

Csak fokozatosan, nyugodtan, és nem kell erőltetni.

Jobb ha ülsz, úgy kevésbé fél tőled.

2011. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azzal hogy oldalt nyúljak be a ketrecébe, csak az a baj, hogy az én ketrecemen felül van az ajtó. :( De próbálok akkor óvatosan benyúlni hozzá. És nem szoktam zavarni a "tévézésben", mikor kiviszem, mert kint is van egy ketrece ami nagyobb és kint lehet benne egész nap, amikor oda kirakom, megyek be egyből a kajájáért, és amikor azt szeretném betenni, akkor harap meg. Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 19. 08:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Rakd be úgy a kajáját hogy az egyik kezeddel lenyomod óvatosan a fejét a másikkal meg berakod,én így csináltam amíg még nem volt szelíd.
2011. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj pont, hogy nincs önállósága, te csak teszed ide vagy oda, nem ő döntheti el, hogy ki szeretne-e jönni vagy sem.
2011. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most majd sztem megkérdezek egy állatorvost, hogy mit javasol az ivartalanítással kapcsolatban. Meg holnap csinálunk neki egy ketrecet, ami olyan lesz amiből akkor jön ki amikor akkor remélem ezek után majd szót fogad legalább bent. :)
2011. aug. 21. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez jó ötlet(mármint a ketrec), de szerintem az ivartalanítással érdemes megvárni míg eléri a felnőttkort(1 éves lesz).
2011. aug. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!