Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszim nem akar...

A törpenyuszim nem akar szénát enni, ez baj?

Figyelt kérdés
Már legalább egy hete alig eszik szénát de van hogy nem eszik egy kicsit sem.Esténként szokott csak magot kapni,reggel meg eljátsza hogy éhen akar halni pedig ott a szénája.Ilyenkor túlnőhetnek a fogai,vagy azért a mag is koptatja eléggé??(zöldségeket is szokott kapni)
2011. aug. 21. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Az én törpenyuszim sem szereti a szénát. Ő mindig füvet enne.És táp is mindig van előtte.:)
2011. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
ja és még van fogkoptatója is. Így biztosan nem nő túl a foga, de le is szoktam neki ellenőrizni néha:)
2011. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem a tengerimalacom hozzá sem nyúlt a szénához, aztán amikor kicsinyei születtek, két pofára tolta befelé :)Azóta is imádja. Ha van fogkoptatója, és eszik magokat, nem lehet nagy baj. Valamiért nem szereti.
2011. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi,neki is van fogkoptatója,akkor nem lesz baja:)
2011. aug. 21. 13:59
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem csak a fogkoptatás miatt kell a széna! A széna "élteti" őket. Ha nem esznek eleget, nagyon hamar meghalnak bélbetegségekben!!


Különben csökkentsd a táp mennyiségét, napi 2x kapjon, kb 2 teáskanálnyit, zöldséget-gyümölcsöt ne adj neki addig, amíg nem eszi a szénát.


Az első válaszoló meg egy felelőtlen idióta! A tápot NEM SZABAD otthagyni neki egész napra!! Talán olvasd el, hogyan kell nyulat tartani! Minek neked állat??

2011. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Különben meg olyan nincs, hogy "a nyuszi nem szereti a szénát". Ez a FŐ TÁPLÁLÉKUK. És rohadt nagy bajai lesznek ha nem eszi!


Szereti ő, de ha vannak előtte még finomabb dolgok is, akkor azokat fogja megenni. Ha előtted van répafőzelék és mondjuk a kedvenc kajád, melyiket fogod választani?? Hát nem azt, amelyik egészségesebb...

2011. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor mostantól napi 2szer adok neki magot,a szénát meg csak kb 1 hete nem eszi,úgyhogy biztos majd enni fog:)
2011. aug. 21. 16:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Amikor nekem először lett nyuszim 12 évesen, nekem sem ette 1-2 hétig.. Aztán hirtelen rosszul lett, rohantunk az állatdokihoz, aki injekciót is adott neki, és pár napig tápot sem kaphatott, mert BELEHALT volna :S
2011. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Első válaszoló vagyok.


15:40 Nemhiszem hogy akkora idióta lennék.Évek óta van nyulam,és egyiknek sem volt még sosem semmi baja.Szerintem az a hülyeség hogy a nyúlnak szénát KELL ennie.Egyen szénát, ha nincs más.De ha egyszer ehet friss zöld táplálékot is miért enne szénát?(télen még oké hogy szénát kellene neki adni..az enyém akkor sem eszi meg,amikor nincs előtte más de ezt most hagyjuk..)

Szerinted a mezei nyúl megvárja míg lekaszálják neki, meg megszárítják? Na ne röhögtessmár..:D A mezei nyúl friss zöld füvet eszik nem szénát. Ez is olyan "városi legenda" mint az hogy vizes füvet nem szabad adni nekik..

2011. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Csakhogy a mezei nyúl és a törpenyúl teljesen más téma.

A törpenyusziknak rendkívül érzékeny a bélflórájuk.


Szerintem olvasgass kicsit a témában. Nem csodálom, hogy sok nyulad volt.. Biztos mind meghalt pár hónapon belül..

2011. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!