Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik kellenek a Dzsungáriai...

Mik kellenek a Dzsungáriai törpehörcsögöknek? A legfontosabb kérdések lent!

Figyelt kérdés

-mennyi ideig élnek?

-mekkora terrárium kell neki?

-mivel lehet őket etetni?

-milyen játékok kellenek neki?

-mik a legfontosabb kellékek?


2011. aug. 21. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

-A a legtöbb hörcsög általában 3-4 évig él,de lehet több is.

-Én inkább a ketrecre szavaznék,mert ott mindenhonnan jön levegő,és nem sülnek meg.A terrárium tetejére viszont kell valamit(pl.:könyvet)rakni,mert az enyémek is kiszöktek.

-Hörcsög táppal.Vagy nem?:D

De vannak állítólag olyanok is,amiket nem lehet adni.Nézz utána oldalakon...

-Hát,mókuskerék mindenképp kell nekik.Fogkoptató.

-Etető tál,egy kupaknyi(vagy több)víz.Ha nem adsz nekik mindennap gyümölcsöt,akkor sok víz kell nekik.Ha adsz nekiik gyümölcsöt,azért egy kupaknyi mindenképp kell.

De vannak direkt rájuk szabott oldalak,én a helyedben ott keresgélnék,ott irják is,hogy mi kell,mit szabad és mit nem.(;

2011. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!^^
2011. aug. 21. 21:30
 3/11 anonim ***** válasza:
2011. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm...neki is kezdek böngészni!!^^

Hasznosnak tűnik!! :D

2011. aug. 21. 21:42
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem hosszú ideig volt ilyen fajtájú hörcsögöm. :)

általában 2 évig éltek, a legidősebb is három éves volt csak, de az már tényleg nagyon beteges volt.

mivel elég picik, ezért nem kell nekik túl sok hely, a lényeg hogy tudjanak mozogni. viszont tényleg rengetegszer megszöknek, és volt, hogy egy kis hörcsögöt keresett az egész család 90 négyzetméteren.

etetni hörcsögtáppal, és gyümölcs-zöldséggel. állítólag ha sok gyümölcsöt kapnak, akkor nem is kell adni nekik vizet. mi inkább adtunk nekik, de nem ittak sokat. és szeretik a tejfölt :)

mókuskerék mindenképpen, fogkoptató és ennyi

egy kis házuk volt a terráriumon belül, meg egy mókuskerék. igazából ennyi volt az összes ami kellett nekik. ja és faforgács a terrárium aljára. azt 3-4 naponta cserélni kell

egyéb: éjszaka szoktak igazán ébren lenni, egész éjjel a mókuskereket lehetett hallani :)

ha hímet és nőstényt veszel előbb-utóbb lesznek kicsik, kb 3-5 és ilyenkor a hímet el kell rakni másik helyre, mert (ez undorító lesz) megeszi a kicsiket. igazából nem tudtuk miért. ha adtunk nekik húst az nem kellett nekik. ezért volt fura.

ennyi jut eszembe, de nézz utána azért :)

2011. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!^^

Minden nap szoktam nézegetni honlapokat de az a biztos hogyha itt is megkérdezem!!Csak a biztonság kedvéért!!:)

2011. aug. 21. 22:31
 7/11 anonim ***** válasza:
az én hörcsögeim még sohasem szöktek meg, pedig 6 éve tartok már dzsungáriai törpehörcsögöt terráriumban. szerintem a ketrec azért nem jó, mert nem lehet rendesen benyúlni, meg oldalt kijön belőle a forgács
2011. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja és szerintem nem ilyen kupakokba meg hasonló dolgokba kell neki vizet adni hanem normális itatóba. kaja pedig lédús gyümi és zöldség legyen, de nem ehetnek karfiolt, karalábét, krumplit, meg hasonló puffasztó dolgokat! magot én hetente szoktam nekik adni és a terráriumot 2 hetente takarítom, mert az enyém elég nagy, de azt úgyis látod, hogy mikor koszos (és büdi) sok szerencsét a hörikhez!
2011. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nálam fialáskor is együtt volt a két nagy, mert azt olvastam, hogy ez az egyetlen hörcsögfaj, amelyiket ilyenkor nem kell szétválasztani. a kicsiket néha az anya ette meg, de azért, mert nem kaptak elég fehérjét (SAJT, KUKAC, HANGYATOJÁS) és nálam a két egynemű is jól elvolt, nem ették meg egymást (anya-lánya) :)
2011. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én szoktam nekik faágakat is berakni mert imádják rágcsálni a házuk kerámiából volt, de szétrágták...


bocs, hogy ennyit írok külön, de egymás után jutottak eszembe a legfontosabbak.


téll szeretik a tejfölt? :)) nálam a főtt húst ették (1x kicsit)

2011. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!