Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kell tetanusz? Hogyan szelidit...

Kell tetanusz? Hogyan szeliditsem meg?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő,másfél éve vettem az állatkereskedésben egy csuklyás patkányt,ahogy hazaértem betettem a ketrecébe,de én voltam a hibás mivel nyitva hagytam neki az ajtót mig megtöltöttem az itatóját és így kiszökött.Próbáltuk nagyon sokszor elfogni mindenfélével,még élvefogó csapdát is vettünk de nem ment bele.Én hagytam kint neki állandóan a kaját,(így is próbáltam elfogn) és igy remekül megélt.Nem volt szívem nem hagyni neki kaját.Az utóbbi napokban a következőképpen fogtam el: Felkeltem arra hogy nagyon hangoskodik,kimentem és láttam hogy egy nagy darab kenyeret nemtudja bevinni a búvóhelyére(ahonnan nemlehetett kipiszkálni)Kissé ideges voltam ezért odafutottam,megfogtam a farkát,hirtelen fájdalmat éreztem de nemfoglalkoztam vele csak futottam be a szobába a ketrecért.Betettem és utána vettem észre hogy vérzik a kezem.Majdnem kiharapott a kezemből egy apró darabot..Az elöbb meg megpróbáltam neki vizet adni,aludt szóval nemhittem hogy megharap,de annyira gyorsan a kezem után ugrott hogy nemtudtam reagálni,de ez a seb most olyan mint egy karcolás.De a másik sebemért is aggódok mert az már durvább.Nem vérzik nem gennyes csak fel van dagadva.Nemtudom mit tegyek.
2011. aug. 23. 04:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem jutott ki a szabadba a patkány, akkor nem kell tetanusz. Betadinozd a sebet bőszen, és nem lesz semmi baj.

Amúgy jól értem, hogy másfél évig szabadon élt a lakásban? :O Ha így van, akkor kemény meló lesz megszelídíteni, az is lehet, hogy lehetetlen, de nagyban függ a patkány alaptermészetétől. Egy pár napig ne piszkáld, ne nyúlkálj be hozzá, hadd nyugodjon le. A kaját csak szórd be, és vegyél a ketrec oldalára akasztható golyós önitatót, akkor vizet cserélni is tudsz úgy, hogy nem kell hozzá benyúlnod. Ha már megnyugodott egy kicsit, akkor ülj elé, és beszélj hozzá halkan, hogy szokja a jelenléted. Ha kijön és érdeklődve szaglászik feléd, nem puffog, nem fújja fel magát, az jó jel. :) Ekkor óvatosan próbálj neki kézből adni valami finomat (ne a rácson keresztül!), de valami nagyobb darabot, nehogy véletlen a kezedre harapjon rá. Később, ha már szépen elveszi a falatot, hagy bent a ketrecben az üres kezed ökölbe szorítva (így nem tud nagyot harapni, ha esetleg olyanja van, mert nincs így a kezeden "jó fogás"), hadd szaglássza, meg "taperolja". Ha idáig eljutsz, az már nagyon jó! Innen talán még arra is hajlandó lesz, hogy magától kimásszon rád. :)

2011. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Uh..:/ Ez durva..:S Másfél évig szabadon volt a lakásba..??:O Nem csinált kárt..? [butor, ruha..] Szerintem sem lesz bajod..amit az első hozzászóló leírt pont úgy csináld. :)
2011. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
A tetanusz nem ártana, ha mély a seb, és a rágcsálóharapás elég mély tud lenni. Tök mindegy hogy lakásban volt-e a patkány vagy sem, a tetanuszbaktériumok még egy virágcserépben is ott vannak. Nem a harapás a gond, hanem hogy minden mély sebben képesek elszaporodni. Nem gyakori betegség, de elég súlyos következményei vannak, az oltás meg pár évig véd, nem kell utána a rozsdás szögek miatt sem aggódni. Csak azt ne mondd meg az orvosnak, hogy patkány volt a tettes, mert attól meghülyülnek és veszettség ellen is be akarnak oltani. Hazudj be egy aranyhörcsög támadást, és akkor békében elengednek egy tetanusszal.
2011. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!