Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a hörcsögömmel?

Mi lehet a hörcsögömmel?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy egy szőlőszemhez hasonló hólyag van a mellkasán. Tehetek valamit? lehetséges, hogy megcsípte valami? Állatorvoshoz sajnos nem tudom vinni...
2011. aug. 26. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
daganat
2011. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt az álat orvos azt mondta nagyon nagyon apró őrölt csipős paprikát neki nem port hanem olyat mint az erős pista nekem be vált!

Itt nem trollkodok mert nekem is van hörcsögöm!

2011. aug. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mi az,hogy nem tudod állatorvoshoz vinni? ha magadon látnál ilyet,elmennél az orvoshoz,de szerencsétlen állatot nem viszed el? ez mi?!

nagyon kicsi az esélye,hogy megcsípte volna valami...ha egy hörcsögön már szőlőszemnyi hólyag van,az elég nagy gáz...

mninimum tedd itt fel a kérdést képekkel:

[link]

2011. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamilyen zsírdaganat, de mindenképpen orvos kellene, hogy megmondja és kezelje.
2011. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fentebb belikelt oldalon találtam hasonlót:

"van egy másfél éves lány törpehörcsögöm, és az elmúlt 3 hét lefolyása alatt az első lába mellé nőtt egy nagy "daganat".

azt nem tudom megmondani hogy víz van benne vagy szilárdabb, csak azt hogy nem puha, inkább feszül neki.nem nagyon mertem neki hozzáérni, nehogy fájdalmat okozzak. a hasánál pirosas bőr színe van, és nincs rajta szőr ahogyan kitágult a csomó, oldalról pedig csak egy nagy gömb látszik, de azt szőr takarja teljesen. készítettem róla képet, a púp alján van egy kis gumó, lehet hogy az a cicije.

körülbelül olyan fél éve volt utoljára kicsinye. lehet hogy akkor megmaradt teje miatt gyulladhatott be?

mi a teendő? még megmenthető? műtéttel kilehet venni, és túlélné? már nagyon nagy a csomója kb a fél hörcsi mérete.

enni eszik de nagyon keveset, inni iszik mint eddig.


előre is köszönöm

Üdv: Kata



Kedves Kata!


Ezt a hörit mihamarabb orvoshoz kell vinni. A kép alapján daganatnak látszik. Minél tovább vár (és itt akár napokról van szó) annál kisebb az esélye, hogy a daganatot meg tudják műteni, illetve, hogy a höri felébred az altatásból, hiszen a daganat nagy mennyiségű vért is tartalmaz, ami a levétel során elveszik a szervezet számára.


Ne várjon tovább, hanem amint lehetséges forduljanak állatorvosukhoz, hogy még megpróbálhassák megmenteni.


Üdvözlettel: Dr. Farkas Patrícia"

2011. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!