Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac együtt vagy egyedül?

Tengerimalac együtt vagy egyedül?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz tengerimalacom és nem tudom, hogy 1 vagy 2 legyen. Tudom hogy társas állat, de én tapasztalatokra vagyok kíváncsi! Te 1-et vagy 2-őt tartasz? Jól érzi magát?
2011. aug. 27. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább kettőt, hogy ne unatkozzanak. :)
2011. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
oké, köszi! :)
2011. aug. 27. 11:31
 3/12 anonim ***** válasza:

én egy ideig 9-et tartottam egy 7 négyzetméteres szobában... mindenféle mászókával...

mostanra mér csak 2 van sajnos a többi meghalt és egyelőre nem tok többet venni mert svájcba költözök 2 év múlva és oda nem vihetem őket

ja amúgy az első malacom lány 1,5 évig volt egyedül és annyira sajnáltam mert ott gubbasztott egy sarokban és nagyon rosszul volt pedig naponta több mint 4 órát foglalkoztam vele... aztán vettem hozzá még egy lányt meg egy fiút (mindegyik fajtiszta) és akk elkeztem tenyészteni de csak 7 alom született aztán abbahagytam a tenyésztést és kasztráltattam a hímet (ja az első 3 alomból tartottam meg 6-ot és így lettek 9-en... )

szóval semmiképp ne tartsd egyedül ... :D

hajrá , vágj bele a tengerimalactartásba... :DDDD

2011. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. aug. 27. 13:16
 5/12 anonim ***** válasza:
ez malac függő. az én malacom 2 évig volt egyedül, semmi baja nem volt, folyton makogott meg ugrált, jól érezte magát. nemrég szereztem mellé egy másikat, és nem nagyon foglalkozik vele. :)
2011. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. aug. 27. 14:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos sokat élnek abban a tévhitben, hogy jó nekik egyedül, ez nem igaz! A tengerimalac ritka fajtárs igényes állatka, nekem pl. két fiúm van. Mi előtt meglett a fiatalabb az idősebb alig mozgott, sokat feküdt, kevesebbet evett, és nem volt túl kommunikatív sem, de meglett a kicsi és teljesen megváltozott. Néhány előnye ha többet tartasz: több mindent fog megenni, boldogabb lesz, többet fog mozogni nem fog elhízni (olyan könnyen), nem fog unatkozni és unalomból rácsot rágni, sokkal több popcornt (boldog ugrándozást láthatsz majd), és egészségesebb is lesz, kevésbé lesz ijedős... Ha társat keresel neki ügyelj arra, hogy egyneműeket válassz és legyen között kb. 6 hónap korkülönbség így adott lesz a rangsor és szinte teljesen elkerülhető a verekedés a trónért.
2011. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előzővel értek egyet, én egyel kezdtem, majd mára 8 lett. Van egy lány párom, egy fiú párom és egy lány kvartettem. Imádom őket, olyan vidámak, boldogok, hogy már soha nem tartanék egyedül malacot.
2011. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

én tegnap kaptam 1 darabot :-)

de nagyon élvezi

2012. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
előző inkább szerezz be mellé egy azonos neműt mert 1-2 év után hajlamosak bedepizni és nekem is sokkal boldogabb a malacom mióta kapott egy tásat
2013. márc. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!