Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek egy tengerimalaccal?

Mit tegyek egy tengerimalaccal?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy tengerimalacot és eddig még egy sem volt.

Nem tudom,hogy mivel kellene etetni és,hogy kéne-e neki egy pár.Mit kellene neki beteni a ketrecbe,hogy jó érezze magát?

Bármilyen hasznos segítség jó jön!


2011. aug. 27. 11:37
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nekem egy tengerimalavom van a msáik elpustult, és egyedül van. Azt mondta az állatorvos, hogy ha sokat foglalkozol vele akkor nem lesz magányos. Amugy adhatsz neki salátát,répát,almát,tengerimalactápot, napona3x cserélj vizet és SZÉNÁT!! ami nagyon fontos. ha van még kérdésed ird le ide és válaszolok :)
2011. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2011. aug. 27. 11:53
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

Társ mindenképp kell neki, mert nem tudsz vele annyit foglalkozni hogy jól érezze magát. etetni sima mezei nyúltáppal ( ez mindig legyen neki) és napi 1x friss zöldség, gyömülcs( nem szabad salátát és k betűs zöldségeket adni neki SEMMIKÉP, mert a agyon vegyszerezett saláta végzetes lehet). Széna lehetőleg mindig legyen neki, mert imádják :) A víz golyós itatóból ( fél literes) 2 malacnak 1 nap alatt bőven elég. A ketrecbe ne rakj jászol szerű szénatartót, mert balesetveszélyes, de pl görénypihenőt nagyon imádják ( csak gyakran kell taakritani)

remélem tudtam segiteni, irj ha kérdésedvan :) 3 éves malacim vannak :)és elöte isvolt sokáig :)

2011. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Társ kell neki, mert depis lesz. Nyúltáp tökéletes, de széna mindig legyen neki, az a fő tápláléka. Az pedig nagy hülyeség, hogy k betűset nem szabad... Nyugodtan adhatsz neki, nem lesz semmi baja. Játékokat is tegyél be, vannak olyan kis csövek, amikben bujkálhat. Reggel-este zöldség, a mellette a cumis itató. Mindenképp forrald a vizet és ha kihűlt, tedd be neki, klóros víztől elpusztulhat, Heti 2× takarítani, olyan helyre tedd, ahol nincs huzat, de sötét se legyen. Én minden héten adok nekik egyszer paprikát a C-vitamin pótlására, mindenféle zöldséget, krumplit, zöldség-zöldjét, kukoricaszárat( szárítva), fogak koptatására pedig száraz kenyeret. De ha te szárítod, legalább 3 napig, mert ha kívülről meg is szárad a belseje nem biztos, és megülheti a gyomrát.

Én ezt csinálom velük, és tenyésztem őket! Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

kell:

-ketrec 100x50-es (minimum!!!)

-házikó kb 30x21-as (minimum!!!)

-etetőtálka 2 db 13cm-es átmérőjűt

-itató (golyós) 500ml (minimum!!!)

-szénatartó (am lehet belső és külső is)

-alom : faforgács vagy fapellet (éna pelletet ajánlom)

elegelek:

-széna , jó minőségű !!!

-tenegrimalactáp

-répa

-alma

-ubi

-paprika (TV)

amit nem ehetnek:

-minden zöldség ami k-val kezdődik

-saláta

-brokkoli

-citrom,narancs,gapefriut

-barack


a tenegerimalacokról:

a tenegrimalacok TÁRSAS(!!!) lények ezért ne tartsuk egyedül!(a szabadban 20-30-fős csapatokban élnek) az egyedüllét depresszióssá,harapóssá,agresszívvé teheti őket...

sok odafigyelésre van szükségük... ha sokat foglalkozunk velük megtanulhatják azt is hogy odajöjjenek a nevükre hallgatva.. játékos vicces bújós állatkák... hogy fitten tertsuk őket naponta engedjük ki őket a ketrecből kb 1-2 órára .. mindenféle akadály pályát készíthetünk nekik míg kinnt vannak...

sok térre ven szükségük mert ha keveset mozognak elhízhatnak és szervezetük nem bírja túl jól és evvel lerövidül élete.. a tengeri malacok kb 6-7 évet élnek de hallottam olyanról mely elérte a 11.életévét

itt van néhány link :

- [link]

- [link]

- [link]

itt olvasgass és sokat megtudsz róluk :D

ja ezt a könyvet nagyooon ajánlom : [link]

ja és a fressnapfban mindent megtalálsz kiskedvenc(eid!!!) nek : [link]

sok szerencsét a tengerimalactartáshoz... :DD

2011. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja am elfelejtettem : ha kérdésed van nyugodtan írj priviben... :D
2011. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

előttem nagyjából mindent leírtak, de hozzátennék pár dologt. :) Az a legfontosabb, hogy széna mindig legyen, mert attól kopik a foguk (fogkoptatókő nem kell, mert az káros) és mindig legyen vizük. Fontos, hogy legyen valami házikójuk, búvókájuk, ahol biztonságban érzik magukat! :)Mindenképp kell neki társ! :) Fontos hogy ne etesd túl, magoktól nagyon elhízhatnak, ezért figyelj, hogy ne adj sok magot, én esténként szoktam adni nekik egy fél tálkányit (ketten vannak). És reggel meg este kapnak friss zöldet. (mi salátát is szoktunk, csak keveset) Szeretnek mindenfélét: paradicsom, paprika, petrezselyem, zeller, uborka, kapor, répa, retek-levél, stb. kipróbálhatsz minden félét! :) Egyébként mindegyiknek más az ízlse :) Nagyon édesek, kedvelik az ember társásagát, sokszor úgy viselkednek, mimt egy kis gyerek, és okosak! Az enyémek hallgatnak a NEM-re, meg a nevükre és tudják hogy nem mehetnek az ágy alá, de van hogy nem figyelek, és ilyenkor, mikor nem szólok rájuk besurranak, és mikor kijönnek, bemenekülnek a házukba, mert tudják, hogy rosszat csináltak! :) Ja és ha párt veszel neki, fontos hogy azonos neműek legyenek, ha csak nem akarod, hogy kicsinyek szülessenek! :)

Jó malac tartást!

2011. aug. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
menyii idiótaság :O nemkell vizet forralni :DD meg nemkell bújkálócső se :DD a k betü-s téllegnemszabdmert puffaszt :) ne bonyolitsd túl :D
2011. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem pár dolgot!!!!!!

Láttam, hogy írták előttem, hogy adj neki szárított kenyeret. És felhívnám a figyelmet, hogy azt NEM szabad!! Az első tengerimalacunknak mi is adtunk, de már nem, mert az állatorvos mondta, hogy a foga nem kopik tőle, viszont nagyon hízlal, és egészségtelen!! A szánától kopik, az a fontos!

És fontos, hogy sokat legyenek kiengedve, naponta legalább egy órát, mert nagyon nagy a mozgásigényük! Nálam mindig kinn vannak, ha a szobába vagyok. :)

És figyelj a körmeire, mert ha túlnőnek, le kell vágni. Az állatorvos levágja, de te is megcsinálhatod, de először inkább vidd állatorvos, ő megmutatja hogy kell, nehogy belevágj egy érbe. Amúgy ha kopik a körme akkor nem kell, de ha gyorsan nő, akkor bekunkorodhat és fájhat neki, szóval majd nézd! :) Remélem tzdtam segíteni! :D

2011. aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Kedves utolsó előtti, nyugodtan elmehetsz egy állatorvoshoz, ő is azt fogja mondani, hogy forrald, mert KLÓROS a csapvíz, és nem szabad inniuk. K betűseket is lehet neki adni, de mértékben, ami azt jelenti, hetente egyszer. A bújócső azért kell, hogy tudjanak játszani.
2011. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!