Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl felvásárlás? Nyúl vágóhíd?

Nyúl felvásárlás? Nyúl vágóhíd?

Figyelt kérdés
Bele szeretnék kezdeni a nyúltenyésztésbe, és az lenne a kérdésem, hogy van e Heves megyébe valahol olyan vágóhíd, ahol pénzért átveszik, vagy esetleg felvásárolják e valahol a házinyulat?
2011. aug. 27. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Én is tenyésztem a házinyulakat, de nem adom vágóhídra hanem apukám a saját kezével vágja le! :( Szomorú de már megszoktam azalatt 13 év alatt. Mi simán csak levágjuk és eladjuk a húsát meg a belsőséget!
2011. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És hova szoktátok eladni? Áruházakba? Nekem ez lenne a bajom, mivel iskola mellett tudnám csinálni, és az a pár ezer forint ha bejönne belőle a takarményköltségeket kivonva belőle, bőven jó :)
2011. aug. 27. 14:11
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Apa postás és a kollégáinak ügyfeleinek adja el, de annyira ízlik nekik és veszik mint a cukrot hogy nincs is ennyi nyulunk! :D De adtunk már el tanároknak(osztályfőnökömnek.....) Nagyon viszik! Csak valahol el kell kezdeni! :)
2011. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a gyors választ :)
2011. aug. 27. 14:17
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
mi 1300-ft-ér adjuk kilóját! Volt aki azt mondza hogy a tessoba 2000ft-ért vette kilóját, és olyan sz.r volt hogy kidobta a kutyának! :) Na a mi nyulaink nem iylenek. Ezek BIO nyuszik, zöldet, füvet konyhai hulladékot(almahéj, krumlpi, répa...) esznek és egészségesek mint a makk. A tescos nyulak, hizlalva vannak, bezárva egy kis helyre, nincs mozgásterük, a mieink 1 négyzetméteres ketrecbe vannak, szabad ég alatt télen nyáron! Ha érdekel komolyabban a téma írj privát üzit! :)
2011. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen, ha elkezdem nekem is "Bio" lenne :D Van egy nagy tanyánk elég nagy zöld területtel, és még ha muszáj, akár lucernát is tudunk termeszteni, és szerintem 1 hektáros területen bőven megtermeljük nekik a szükséges mennyiséget :) Ja, és most lehet butaságot kérdezek, de csirkéktől nem tudnak elkapni betegségeket? Mert van kb 100 db csirkénk és azok is kinnt vannak állandóan.
2011. aug. 27. 14:28
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
nem tudok róla hogy betegek lennének a csirkéktől. viszont a mixomatózis ellen mindenképpen oltasd be őket! Csak az anyákat elég mert ha szoptatnak akkor a kicsikben is benne lesz! De ez a betegség nagyon veszélyes!!!! Nekünk tavaly kiirtotta az egész állományt, 2 öreg bak és 1 nőstény maradt életben, a többi 60-70 nyúl odaveszett! :(
2011. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%
jézusom :( hogy van szivetek levágni vagy vágóhídra küldeni a nyulakat??? :'(
2011. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ez a sorsuk, de gondolom te nem vegetáriánus vagy... Szerinted más állatoknak a húsát előállítják? Ha viszont az vagy, bocsánat.
2011. aug. 27. 20:41
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Régen nekem csak házi nyulaim voltak de mostmár át kellet térjek faj nyulakra mert sajnos mindenhol megszünt ebe a szemét országba az átvételük vagy ahol nem ott aránytalanul olcson veszik át nem jön vissza a takarmány ára sem meg a sok hülye inkább megveszi a hipermárketben a szart 2ezerért mint ,hogy friss hust venne ugyanenyiért .Tenyész fajnyulakat(bécsi kék, nagyezüst , oriás stb ne sok fajtát elöször ) ezeket nagyon drágán el lehet adni tenyésztési célra és nem kerül több pénzbe a tartásuk!
2011. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!