Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül a tartása egy...

Mennyibe kerül a tartása egy hörcsögnek és milyen fajtát vegyek?

Figyelt kérdés
lehet hogy fogok venni egy hörcsögöt és tudni szeretném mi az előnye hátránya, milyen fajta a legjobb, és mennyibe kerül maga a hörcsög és egy tartása!....
2011. aug. 28. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen forgácsot veszel neki, 2-300 forint között. Ehhez kell venned tápot, fél kiló olyan 6-700 forint között mozog, márka válogatja, de elvan vele egy darabig. Fogkoptatót kell venned, az is 500 alatt megvan. Veszel neki friss zöldséget, az se drága. Ezeket nem kell olyan sűrűn megvenni, forgácsot is kb. hetente.

A hörcsög ára fajtától és attól függ, tenyésztőtől veszed vagy nem. Boltba 1000-1500 a hörcsög, aranyhörcsögöt meg ritkán szoktam látni.

Ne akváriumba tartsd, hanem ketrecbe. 6-7000-ért már teljesen felszereltet tudsz venni. Van benne etetőtál, itató, házikó, kerék, alvóvatta.

Hetente takarítani kell az egészet, de a WC-jét minden nap.

Előnye hogy olcsó a többi állathoz képest, hátránya lehet hogy éjszakai állat.

Csak akkor vegyél hörcsögöt, ha nem zavar az éjszakázása.

2011. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
elönye az hogy aranyos és játékos a hátránya az hogy ha nem idöben takarítod akkor kicsit büdös van sima és van dzsungáriai ez jóval kisseb és szürke csikos amelyik neked tetszik a fajtája mindegy kb 800 ft - 1200 ft ig de boltja válogatja tartása az megint csak boltja válogatja de kb pár száz ft forgácsot is kell venni neki de a konyhai maradékot pld alma és krumpli héjat is megeszi
2011. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

köszi a választ! már rákerestem a ketrecre! 6800-ért lehet venni! :D

és forgács meg füvet nem kell venni mert van tengerimalacom :) most nekem van egy nagy zsáknyi füvem mert ismerősömék hoztak nekem :) forgács is van mert egy másik ismerősöm adott :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2011. aug. 28. 20:40
 4/16 A kérdező kommentje:

ja és zöldség gyümölcs se kell neki ! :D az is van bőven!

de pl: ha levágom a héját a répának azt is odaadhatom? vagy mindent megeszik amit csak talál?? :DD

2011. aug. 28. 20:42
 5/16 anonim ***** válasza:
van szíriai aranyhöri is
2011. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
odaadni odaadhatod a répa héját, csak az elég koszos ráadásul nagyon vékony, nincs benne semmi ennivaló (szerintem) rágcsálni se tudja, de azért sztem megeszi. :) egyébként szerintem a roborowski törpehörcsög, cuki, játékos:) egyébként tudom, hogy hörcsögöt akarsz, detarthatnál fehér egeret, ugyanaz kell neki, csak ő olcsóbb, és nekünk volt. jaj az annyira édes. ügyes kis állat és halál barátságos. :)
2011. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
és melyik fajta él a legtovább??
2011. aug. 28. 20:47
 8/16 anonim ***** válasza:
szerintem az összes 2-3 évig él, az meg már metuzsálemi höri, aki 4 évig él :)
2011. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

[link]



Ez jópofa ketrec :D

nekem is hasonló van a hörikéimnek. Nem tudom nekem valahogy a Dzsungáriai törpehörik jobban bejönnek. de azt hiszem az aranyhörcsög tovább él.

2011. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
és csak száritott füvet lehet neki adni vagy lehet frisset amit a földről szedtem..??
2011. aug. 28. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!