Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányok tenyésztése?

Patkányok tenyésztése?

Figyelt kérdés

A patkánytenyésztés kifejezetten érdekel, így gondolkozok rajta (bár még eléggé bizonytalan vagyok a kereslet miatt, és hogy fedeztetném-e a picit) Honnan lehet normálisan tanulni patkánytenyésztést? Mármint nem szeretnék hibákat csinálni, ezért szeretnék még tanulni a dologról. A mintázat mitől függ? Honnan lehet tudni hogy két szülőnek milyen mintázatú/színű kölykei lesznek?

Előre is köszönöm!


2011. aug. 29. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

sokat nem tudok de viszonylag nagy rá a kereslet. ÉN egyet tartok hobbi állatként és mostanában egyre inkább népszerű. Meg etetésre is használják...

Színük hát nem tudom genetika ahonnan az enyémet hoztam egy alomból származott vagy 6-7 csak 3 volt egyforma színű. szürke barna fekete, csak egy volt albínó amit hazahoztam:D

úgyhogy gondolom a szüleik közül valamelyik hordozhatta a hibás gént még ha azon nem is látszott.

2011. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem vadon élő patkányra gondoltam, hanem tenyésztett és díszállatként tartott patkányra.

Itt van például egy oldal: [link]

Mennyivel más, mint a vadon élő, nemde? :)

2011. aug. 29. 10:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém csuklyás :D

CSak egy baj van vele nagyon fél a víztől :D Fürdfetéskor úgy sír, mint akit ölnek és ugrik a nyakamba:D

2011. aug. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
amúgy már egy meglévő patkányhoz lehet venni másikat?
2011. aug. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Meg etetésre is használják..." igen, sajnos...

Nekem most sziámim van.. :)

A fürdetésprobléma ismerős... Egyik patkányom sem szerette eddig a vizet. :)

2011. aug. 29. 10:12
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt sajnos már bezárt a bolt ahonnan vettem :D De Mici még fiatal úgyhogy azzal még nincs probléma :D de ha lehet vennék hozzá még egyet olyan szép kis husky-t :D
2011. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"És olyan nem fordulhat elő hogy elszökik utcára teszik és meg hágja az utca patkánya? és ott megint csak szaporodik? hát ne tudd meg mi kárt csináltak már nekem! :@"

Ne akard, hogy lepontozzalak, menj máshová kötekedni légyszíves. Mondtam már hogy hobbiállatként tartott patkányról van szó, úgyhogy NEM él meg a szabadban. Bár úgy látom, hogy hiába magyaráznám...

"amúgy már egy meglévő patkányhoz lehet venni másikat?"

Hát ha jó természetű a patkányod, akkor szerintem semmi akadálya. Persze függ attól is, hogy mennyi idős. Mindenképp semleges helyen szoktasd őket össze. Én testvérpárral kezdtem, úgyhogy nem kellett összeszoktatnom őket, de akiről hallottam, annak sikerült a dolog. :)

2011. aug. 29. 10:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
az enyém egy léleknek se ártana :D összeszagolt már a hörcsöggel is :D meg lehet nyúzni is :D afűben emg csak úgy pattog h lásson is valamit:D
2011. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Platypus ***** válasza:
100%
Ha sziámid van, akkor másik sziámit, himaláját, albínót vagy burmait érdemes pároztatni vele. De hasznot nem fog hozni, ellenben rengeteg munkával, idegbajjal és hülye emberek megismerésével jár a dolog. Legalábbis amennyiben kedvencnek akarod eladni őket és nem kajának.
2011. aug. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Ha fiú a sziámi, akkor mikor érdemes fedeztetni? Házi kedvencnek adnám, de igen, éppen ez az egyik ok amit írtál és visszatart.. Sajnos még mindig nem elterjedt, hogy háziállatként tartanák őket, sokan meg fel sem fogják, hogy nem az utca patkányáról van szó.

Honnan tanultad a tenyésztést egyébként? Van valamilyen könyv vagy internetes anyag, ami segít a tanulásban? Mert kezdőként nem annyira tartom jó ötletnek belevágni minden utánaolvasás nélkül(nem is a mintázatok miatt, hanem mert nem szeretnék pl. egy beteg almot... sajnos volt szerencsém állatkereskedéses patkányhoz is, kitudja milyen beltenyészettel, és borzalmas volt)

2011. aug. 29. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!