Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S Nagyon gyorsan kellene...

S. O. S Nagyon gyorsan kellene válasz. A tengerimalacom napszúrást kapott, most milyen lehet az állapota?

Figyelt kérdés
Komolyan, inkább én kaptam volna napszúrást, mert ezt nem bírom. Bizonytalan vagyok. Én hagytam kint. Eddig mindig vigyáztam rá, de most valahogy megfeledkeztem, hogy kint van, és pont odasütött a Nap. Behoztam most nemrég a hűvösre, kicsit remegett, nehezen szedte a levegőt. Adtam neki sárgarépát, füvet, nem ette meg. Aztán rá pár percre már ugyanúgy mukogott, mint addig, megette a sárgarépát is, a füvet is mind, most elfeküdt a hűvösön, rendesen szedi a levegőt, de én félek, hátha valami baja mégiscsak van. Kérlek, segítsetek!
2011. aug. 29. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg jobban van, de ha valami szokatlant látsz irány az állatorvos!
2011. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha már jobban van akkor ok,főleg ha evett is!

De ne felejts el,bár gondolom nem akaratból történt!

Esetleg vizes ruhába is lehet borogatni!

Nekem a nyuszim volt minap rosszkedvű,behoztam a szobába és

lassan felvidult,melege volt neki,lefeküdt a hideg kőre,hűtütte magát!

2011. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

adj neki sok vizet ha nem iszik akkor erőltesd bele és minél hamarabb vidd állatorvoshoz.


jobbulást a malacnak.

2011. aug. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok nem kapnak napszúrást, ez egy kezdődő hőguta. Tartsd hővös, nyugodt helyen, valószínűleg kiheveri, de ha bármi gyanúsat látsz, azonnal állatorvos, nem gyakorikérdések meg jaj vajon el kell-e vinni, hanem rohanás.
2011. aug. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 andi177 válasza:
szia bár nekem nem volt tengeri malacom csak hörcsögöm. viszont ha nincs baja s eszik akkor nyugi...de ha veszel észre valami szokatlant menj állatorvoshoz ahogy az előző hozzászóló is írta. s szerintem vizes borogatás nem hinném h jót tesz neki mert ha utána hűvösebb helyen van megfázhat, hisz gyenge a kis szervezete.
2011. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönet Istennek, nem lett semmi baja :) És köszönet Nektek is, mindenkit pontozok.
2011. aug. 30. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!