Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy tengerimalac kibírja...

Egy tengerimalac kibírja egész életében széna nélkül?

Figyelt kérdés

a barátnőm(10 éves csak)ma kapott malackát és azt mondták nekik h nem kell nekik széna!!Szerintem ez hülyeség!!2 tengerimalacom van és imádják a szénát.

14L


2011. aug. 29. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A széna az állandó fognövekedés miatt fontos, hogy legyen min koptatnia a fogát. Ha túlnő neki abba bele is pusztulhat, tehát a legfontosabb táplálék a széna.
2011. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szerintem is de hiába mondanám neki úgy is a szülei döntenek mert még túl kicsi!A szüleit csak nem kezdhetem el győzködni:S
2011. aug. 29. 20:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben meg tudja akadályozni pl. fogkoptatókkal, hogy ne nőjön túl a foga, nem annyira szükséges a széna. De tuti nem rágna annyit.. ráadásul a széna finom, és sok benne a cellulóz :)
2011. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A tengerimalac legfontosabb tápláléka a széna és a víz! Ha nem képesek ezt tudomásul venni akkor kár nekik malacot tartani ez mond meg nekik. Semmi nem koptatja olyan jól a fogát és a legfontosabb tápanyagok is benne vannak.
2011. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mindenféleképpen kell neki széna!! talán megoldható lenne úgy a probléma, h veszel a barátnődnek( vagyis a malacának) ajándékba szénát...éss ha meglátják, h mennyire szeretni (mivel ez az egyik fő tápláléka, mint az előttem szóló is írta), hátha rájönnek, hogy kell neki!!!
2011. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

majd megpróbálom valahogy elmondani

2011. aug. 30. 08:45
 7/12 anonim ***** válasza:

még ha vesznek is neki fogkoptatót, a hátsó fogait azzal nem tudja koptatni. KELL neki széna. az enyém még jobban szereti mint a tápot :))

tényleg az lenne a legjobb, amit az előző válaszoló írt. veszel nekik egy csomag szénát ajándékba. nem olyan drága, 3-400 ft-ért már lehet venni egy csomaggal. úgyis fogja enni a malacka, és akkor rájönnek hogy kell neki. remélhetőleg.

2011. aug. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
az a baj h én soroksáron lakok ő meg pest másik felén és csak edzésen szoktunk találkozni!
2011. aug. 30. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
A széna a malacka alaptápláléka! Minden más csak kiegészítő eleség. A fogkoptatáson kívül ez tartja rendben az emésztőrendszerét. Szerintem igenis meg lehet ezt beszélni. Én bizony még a kereskedésben is szoktam magyarázni, hogy mire van szüksége a röfiknek, mert ott egyáltalán nem értenek hozzájuk.
2011. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát aszem onnan hozták őket:S,és nem fognak nekem hinni:S

De ma van edzés és majd vhogy megbeszélem velük!

2011. aug. 31. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!