Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől lehet ez? Sürgős!...

Mitől lehet ez? Sürgős! (törpenyuszi)

Figyelt kérdés

1 hete van nálam az 5 hetes holland törpenyuszim.

Kb. 1 órája kiengedtem a ketrecből, szaladgált egy kicsit, közben összeszedtem a bogyókat a ketrecéből. Egyszercsak hátranézek, és látom hogy neki lerakott rágcsálnivaló füzeten egy narancssárgás víz állagú paca virít. Nagyon megijedtem, vissza is raktam a ketrecbe.

Azóta jól van.

Csak szénát eszik, meg nyúltápot, zöldséget-gyümölcsöt még nem. Mitől lehetett ez? Hasmenés volt, vagy mi?

Ő az első nyuszim, nagyon aggódom érte.

Lehet, hogy hülyének néztek, de lefényképeztem a foltot.

[link]


2011. szept. 4. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Bepisilt. Gondolom adtál neki céklát vagy sárgarépát, az megfesti a pisijét. Nem kell aggódni :)
2011. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de mondom hogy nyúltápon és szénán kíívül semmit nem evett, a pisi meg citromsárga
2011. szept. 4. 11:43
 3/10 anonim ***** válasza:
bocsi, afölött elsiklottam. Sajnos akkor passzolok, szerintem hívd fel az állatorvost, ő megmondja, mit csinálj
2011. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Étel beszínezheti.

Nem akarlak megijeszteni de lehet hogy vér.Lehet hogy amikor kiengedted valamibe belekóstolt esetleg :) .

Vagy leesett valahonnan?

DE AZ LESZ A LEGJOBB HA ELVISZED ÁLLATORVOSHOZ!!!!

2011. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ha nem adtál neki gyömölcsöt+zöldséget akkor nem tudom mitől lehet ilyen színe. Nyomtasd ki a képet és vidd el a nyuszit+ a képet az állatorvoshoz! Ő biztosat tud mondani. Lehet, hogy van valami baja. De ne aggódj, ha van akkor meggyógyul!
2011. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ara nem gondoltál esetleg, hogy a fehér papira ráhugyozik akkor ilyen szine lesz? a fehér papiron más szine van mint a földön.
2011. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
Lehetséges hogy híg ürülék. A nyulaknak kétféle ürüléke van, az egyik egy nyúlós undormány amivel a gazdi ritkán találkozik, mert a nyúl megeszi ahogy kitermeli. Aztán másodszor is áthalad a bélrendszerén, így tudnak felszívódni belőle a tápanyagok és végül nyúlbogyó formájában távozik. Na ez a folt származhat az egyes számú ürüléktől, bár ennyire folyós nem szokott lenni. Figyeld nagyon nincs-e hasmenése, és ha igen akkor irány a doki.
2011. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vidd el álatorvoshoz mert az epéjével is lehet valami!
2011. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyémből is jön ki ilyen! Én sem adok neki semmit tápon és szénán kívül! De nem minden pisije ilyen. Én sem igazán értem, megfigyelem, aztán lehet, hogy én is viszem állatorvoshoz. Bár most látta doki, s azt mondta, hogy egészséges.
2011. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"Vörös vizelet: ha nyulunk vizelete narancs vagy vöröses színű, azt jelenti, hogy szervezetében feltorlódott a béta-karotin vagy kálcium és megszínezte azt. Nem kell különösebben kezelni, ez általában átmeneti és természetes."


itt a link is, ne aggódj, nálunk is elő szokott fordulni ilyen, náluk ez normális


[link]

2011. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!