Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minimum mekkora ketrec kell...

Minimum mekkora ketrec kell nekik (2kérdés)?

Figyelt kérdés

2db törpenyuszim most "terráriumban" van. Szeretnék nekik venni egy ketrecet, mert több szempontból is az a jobb nekik. Olvastam már ezt is, azt is a mérettel kapcsolatban, ti mekkorában tartjátok?


A másik kérdés a magamhoz szoktatás, foglalkozni velük. Ez mit takar? Én pl. kiszoktam engedni őket, leülök a földre, és ők rohangálnak(olyan sprinteket levágnak), meg odajönnek, ha akarnak,és akkor megsimogatom, az ölembe veszem őket. Az egyik pl. nyalogatni szokott:D


Köszi előre is!

23N


2011. szept. 5. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Két nyuszinak hatalmas ketrecet kéne venned. Olyan 100*50-es, amiben egy kényelmesen elfér, szóval neked dupla akkora kéne.

A második kérdést megválaszoltad magadnak :) Kb ennyi. Adhatsz nekik játékokat is, de ne gondolj semmi bonyolultra, pl egy fadarab, wc papír guriga, ilyesmik, amiket tudnak rágcsálni, meg néha dobálni.

2011. szept. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ!:)

És ez a nyalogatás miért van? Gondoltam arra is, hogy sós a bőrünk azért nyalogat, és adni kellene nekik nyalósót. Viszont arról meg azt hallottam, hogy tévhit, és nem is a legegészségesebb!

2011. szept. 5. 08:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nyalogatják a tengerimalacaim a kezemet. Eleinte én is sóra gondoltam, de ezt csak bizonyos idő után kezdték el, mintha ilyen bizalom féle lenne náluk... Meg mostmár nem csak a kezemet nyalogatják, hanem ahol érnek: lábak, arc, nyak, fül, felkar...stb:D

A nyalósó tényleg tévhit, nekem a malacok tenyésztője mondta.


20L

2011. szept. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nekem is nyalogatja a lábamat is a lány:D

tegnap kaptam őket, máris bizalommal lenének felém? Hm..

2011. szept. 5. 08:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 10 napos kishörieim is nyalogatják a kezem de nemhiszem hogy ők már bizalommal lennének hozzám nem tudni mitől van csinálják és kész!
2011. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én csak azt írtam le, amit az én malackáim csinálnak. Itt egy kis rész amit kiragadtam az egyik oldal irományáról, (a tengerimalacokról van szó):


"A szeretet és bizalom csúcsát akkor érjük el, amikor viszonzásul elkezdik kezünket, ruhánkat nyalogatni, harapdálni. Sok ember ezt félreérti, és arra panaszkodik, hogy az állat harap, pedig csak a harapásának erõsségét nem érzi, vérzõ sérülést pedig ezzel ritkán okoz."


Nem tudom a nyuszid akkor téged miért nyalogat, mert tényleg furcsa hogy szinte az első perctől kezdve...lehet tényleg só hiánya van, de nem hiszem hogy egy nyuszi és egy tengerimalac viselkedése között ekkora különbség lenne, hogy az enyém bizalomból fürdet a tiéd pedig csak sóigényes:D furcsa

2011. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát pl. épp az előbb leültem melléjük a földre, és mind a kettő az ölembe mászott, és nyalogattak. (a hím most először nyalogatott meg) A lány viszont már harapta meg öcsémet, a fent leírt módon, csak finoman:)


Amúgy haláli édesek, itt rohangálnak, meg ugrálnak fölfelé, mintha repülnének:D

2011. szept. 6. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!