Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tegyem forgácsmentessé...

Hogyan tegyem forgácsmentessé a szobát?

Figyelt kérdés

Van egy törpe nyuszkóm egy nagy méretű ketrecben. Szeret benne szaladgálni, ( az udvaron is ) de a rácsokon kiszóródik a forgács.

Van valami ötlet, hogy ne legyen forgáccsal tele a padló?

Nyúlpörköltet utáljuk, és nem akarjuk megenni!!! ( csak a ,,csináljunk belőle pörköltet " válaszolók kedvéért )


2011. szept. 6. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Söpörd fel.
2011. szept. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld ki a pellet almot.
2011. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

22:19

Nagyon vicces!


Utolsó.

Az milyen? Nem ismerem.

2011. szept. 7. 00:38
 4/8 Platypus ***** válasza:
Préselt kis hengerecskék. Ha lepisilik, akkor porrá esik szét. Nagyon jól tartja a szagokat, nem olyan könnyű kiszórni, hátránya hogy az állatnak kényelmetlen lehet ráfeküdni, ezért kell valami puha fekvőhelyet is biztosítani.
2011. szept. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges mindenhova azt tenni alá, nekem is ez volt a gondom. De 3-4 nap után, amikor kiválasztotta a sarkát, rakj oda egy alomtálcát, abba pedig vagy macskaalmot, vagy pelletet(az drágább), vagy egyéb állatok alá való cuccot, ami felszívja a pisit. A ketrec többi részébe pedig én pl viaszosvászon terítőt raktam (nagyon olcsó, ha jó helyen veszed), azt könnyű takarítani, seperni, törölni. Ja, és olyan színű lesz, amilyet te akarsz (az enyém alatt zöld színű van, virágokkal, így olyan, mintha réten lenne:). Nálam eléggé bevált, csak elég sokáig kikaparta az almot, de nem nagy összetakarítani, s ma már nem is nagyon csinálja.

A pelletet amúgy állatfelszerelés boltokban lehet kapni, csak én eddig azért nem vettem, mert drága. Próbálok olyan helyet keresni, ahol olcsóbb (tüzép vagy ilyesmi).

2011. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a ketrecbe ne tegyél forgácsot, csak a wcjébe vagy ahova végzi a dolgát. És akkor nem lesz az egész padló forgács. :D
2011. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
esetleg egy kartoncsíkkal "magasítsd meg" a ketrec alját, hogy ne tudjon kiszóródni
2011. szept. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat ki is próbálom!

Háááát azt a pelletet sajnos nem merem mondani anyuméknak,mert most hoztak egy nagy zsák forgácsot a fatelepről. 100 ft volt.

De kipróbálom a tálcás dolgot, már kiválasztotta a sarkot a nyuszi, és ahol fekszik, ott el is durja a forgácsot. Nem szeret rajta feküdni.

Holnap meg megcsinálom a ketrec oldalán a magasítást.


Amúgy folyamatosan van takarítva, de nem tudom tíz percenként spregetni.

Mindenkinek ment a kéz a vicces kedvű kivételével. :-)

2011. szept. 8. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!