Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha elpusztult az...

Mit tegyek ha elpusztult az állat?

Figyelt kérdés

Meghirdettem egy csincsillát tízezer forintért ketreccel együtt. A kisállat teljesen egészséges volt, a szőre és a hangulata kifogástalan. Rendszeresen volt nála friss alom, víz és étel. Egy budapesti vásárló leütötte a hirdetést, és egy hét múlva lejött Budapestről Szegedre a kisállatért. Mikor átadtuk az állat makulátlan állapotban volt. A visszafelé úton a vásárló autójában elpusztult a kisállat. (A hátsó ülésre lett rakva egy kislány mellé ketreccel együtt. )


Ilyenkor szerintetek mi a teendő? ( A pénz kérdésére gondolok ) A hirdetésben le volt fel volt tüntetve, hogy nincs garancia.


2011. szept. 11. 20:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell semmit tenned, ahogy átvették, az már az ő felelősségük.
2011. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
akkor nem kérdés... ő hibája (gondatlanság). valószínű az állat nem magától hunyt el kocsikázás közben... vagy a kislány a sáros, vagy az egész autó sztori hülyeség, és teljesen máshogy halt meg. Te egyik esetben sem vagy hibás, a pénz téged illet.
2011. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem tudom...akkor az az állat mégsem volt teljesen egészséges.A munkatársam állatkereskedésben vett csincsillát ,utánaolvasott a tartásának,naprakész volt az állat tartását illetően.1.-ső nap jól volt az állat,2.-nap egyik percről a másikra rosszul lett.elvitték állatorvoshoz,de ott elpusztult.A doki is mondta,hogy ez az állat már akkor nem volt egészséges amikor megvették.Visszamentek a kisállat kereskedésbe és az eladó visszaadta a pénzt.
2011. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Boncoltatni kellett volna az állatot. Ha Te vagy a sáros, Te is állod a boncolás díját. ha nem, akkor nem is kell visszaadnod az árát.
2011. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
jó nagy távolság :D.. így járt ez nem a te problémád, meg kellett volna győződnie előbb az állat egészségéről, a boltban is megnézed mikor jár le a tej szavatossága ..
2011. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Budapestről Szegedre? Most komolyan, nem talált közelebb csincsillát?
2011. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a melegtől, vagy a stressztől pusztult el; nem ismerem igazán a csincsillákat, de nem vagyok benne biztos, hogy a stressztűrő képességük elég egy ekkora úthoz, ráadásul úgy, hogy a kislány valószínűleg nem aludta végig az utat csendben. Ha nálad egészséges volt, akkor szerintem kötelezettséged nincs, max. jóindulatból felajánlhatsz valami kárpótlást, visszafizeted a felét vagy valami, de ez tényleg csak rajtad múlik.

Ha meg annyira fontos a vevőnek, hogy rád verje, akkor boncoltassa fel. Ha az állatorvos szerint olyan problémája volt, ami már nálad is fennállt, és tünetei is voltak, csak hanyagságból vagy akármiért nem vetted észre, akkor fizess, egyébként meg így járt.

2011. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mióta tartottál csincsillát? Amúgy ilyen melegben a hásó ülésen+sokktól lehet kimúlt.
2011. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

4 éve volt nálam a csincsilla, de már 6. éve tartottam csincsillát. A párja elpusztult szülés közben, így csak ő maradt. teljesen egészséges volt, semmi tünetét nem mutatta, hogy bármi baja lenne. Energetikus, játékos csincsilla volt. Éppen ezért nem gondolom, hogy nálam is lett volna valami baja, hisz az a kedvén és a szőrén mutatkozott volna. Neki gyönyörű dús, fényes bundája volt.

Úgy tartottam, ahogyan azt állatorvosok ajánlották. Naponta kapott friss vizet és élelmet. 3 naponta szárított gyümölcsöt, és új almot.


Én is a sokkra, vagy a hőgutára gondoltam.

2011. szept. 12. 17:28
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mindent megtettél az állat gondozásában és tiszta lelkiismerettel adtad át egészségesen akkor nem a te hibád, nem kötelességed visszaadni a pénzt. Ha te ennek ellenére mégis úgy éreznéd tisztességesnek, jobb lenne a lelkednek akkor visszaadhatod. De követelni semmi joga nincs rajtad az biztos.
2011. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!