Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Veszélyes a rágcsáló harapás?

Veszélyes a rágcsáló harapás?

Figyelt kérdés
Fiam talált valamilyen rágcsáló félét .megengedhetem neki hogy kézbe vegye?nem veszélyes a harapásuk?
2011. szept. 13. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem engedném meg. Ha otthon tartott kisállatról lenne szó, az más, de vadon élő bármit hordozhat. Ha megharapná, mindenképpen orvos. De neki nehogy elmondd, hogy te engedted, mert leszedi a fejed. Úgy, ahogy egy rókával sem állunk le csak úgy bratyizni.
2011. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

és abba nem gondolsz bele, hogy az az Isten tudja milyen jószág veszett is lehet???? Komolyan mondom, ne haragudj, de felnőtt ember vagy!

Sőt a veszettséget nem csak harapás által lehet elkapni.

MEG NE ENGEDD NEKI!!!


23N

2011. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy Én megengedem de tudniillik a gyerekek rafináltak.Nem lehetek mindig a sarkában.A cicánk fogta és hozta be a lakásba mi csak betettük egy akvárium szerübe.
2011. szept. 13. 08:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem mondtam hogy Én megengedem......

Hát nem te kérdezted, hogy megengedheted-e? Na mind1.


Én azt javaslom, hogy azonnali hatállyal, vedd ki abból a terráriumból, és enged el, vagy csinálj vele bármit, csak tüntesd el. Mert, ha esetlegesen veszett, nyáladzik, prüszköl, még a szemen, a kötőhártyán keresztül is el lehet kapni a veszettséget, komolyan!


Második voltam

2011. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Feltétlenül vidd el az állatot állatdokihoz, mert a rágcsálók a veszettség legfőbb terjesztői. Ha veszett a kis állat, akkor a gyerek oltást kell, hogy kapjon. Mindenféleképpen. Akkor is, ha nem harapta meg. De ha az a rágcsáló féle esetleg hörcsög, vagy táncoló egér, vagy ilyesmi, akkor valószínűleg meglógott valahonnan. Az állatorvos azt is meg tudja mondani, hogy milyen állatról van szó.
2011. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"MI csak betettük egy akváriumba"

mi, szóval te is, tehát megengedted


Amúgy meg úgy kérdezted, hogy "megengedhetem?"

2011. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha talált állatról van szó akkor ne engedd meg neki. Ha boltban lett volna véve vagy mindig is háziállat volt akkor lehet, neki engedni. De így hogy beszökött ne engedd meg, engem is meg harapott valami hörcsögféle akit az utcán vettem fel, el is mentem ügyeltre és nagyon nagy mázlim volt hogy nem lett bajom tőle.
2011. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy kedves anyuka?

Mindenképpen nézesd meg dokival a kisállatot!

Tegyél róla nekünk is fényképet,hátha mi megtudjuk mondani,hogy milyen állatról van szó...

2011. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A vadon élő rágcsálóké veszélyes, jónéhány bacit hordozhatnak. Inkább engedjétek el azt a kis állatot, úgyis szenvedne csak a fogságban. Inkább vegyetek direkt házikedvencnek tenyésztett kisrágcsálót, azt lehet fogdosni meg simogatni nyugodtan.
2011. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen!engem szombaton harapott meg a hörim és allergiás rohamom lett,kevesen múlt h megfulladjak.
2011. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!