Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális ha a hörcsögöm nem...

Normális ha a hörcsögöm nem akar kijönni a dobozból és fél?

Figyelt kérdés

Most hoztunk haza egy pici aranyhörit. Beraktam a terráriumába, kinyitottam neki a dobozt de nem akar kijönni. Megdermedt, hegyezi a fülét, néha pedig elmegy a doboz másik végébe. Már adtam neki kaját, evett is egy kicsit. Hagyjam, hogy magától jöjjön ki és megszokja az új helyét? Lehet hogy a testvérei és a mamája hiányzik neki?

Eddig két hörcsögöm volt, de ők egyből kijöttek és szaglásztak mindenfelé.

Köszi a válaszokat


2011. szept. 14. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Ezért is mondják, hogy 1 hétig nem kell zavarni. Gondold el, új környezet, új szagok mekkora stressz egy kis állatnak. Nekem is így volt. Aztán 2-3 hét és már a kezemből evett. Lassan barátkozz vele, ha most erőlteted félős lesz. Hagyd az ő tempójára.
2011. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jajj ilyenkor olyan cukik.:) Nkem is van épp most ébredt fel pici pofim:) Engedd a saját tempójába ne siettesd.Azt se tudja most hol van.Majd figyeld meg pár óra múlva fogja magát kijön és elkezd ismerkedni..:) De remélem van neki egy kis oduja ahová elbújhat mert ha nincs azt mindenképp vegyél neki mert az kell.:) Jó hörizést.:)
2011. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen normális.

Hagyd,hogy megismerkedjen a környezetével...új hely új emberek új környezet!! Az én hörcsögöm egy napig félt tőlünk de utána már megszokott minket!! Arra ügyelj,hogy legyen előtte friss víz és friss ennivaló.Néha nézz rá,hogy jól van-e vagy mit csinál (ha alszik ne keltsd fel)!! :)

2011. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az itatóra rá kell szoktatni,vagy elég ha almát,uborkát adunk neki?
2011. szept. 14. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha lédús gyümölcsöket+zöldségeket adsz neki nem is kell vizet betenni!
2011. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tegnap este kijött egy kicsit, játszott a kerekével meg futkosott, de ma egész nap a házában van, gondolom alszik. Remélem majd megszokja az új helyét nálunk. :)
2011. szept. 15. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!