Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S. Beteg a nyulam!?

S. O. S. Beteg a nyulam!?

Figyelt kérdés

Szegény nem eszik semmit, csíkszeme van. Gubbaszt egész nap.

Nem tudom mi baja lehet! kb. 1 éves. Mandulafa van mellettük lehet hogy az a mérgező, vagy annak a levele?? :(


2011. szept. 15. 14:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
lehet ,hogy csak megszurta valami a szemét,de inkább szerintem mixomatozis lesz,ha beatkásodik a füle , taknyos lesz,feldagad még jobban a szeme,tokos lesz a szöre akkor bisztos ,hogy mixomatozisról van szó.
2011. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
A mandula mérgező a nyulaknak!!!!!!Vidd el gyorsan állatorvoshoz mert megfog halni!!!!!!
2011. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 szamóca.. ***** válasza:
69%
felfúvódás még esetleg. de nem vagyunk állatorvosok, se sámánok akik innen gyógyítanak, ugyhogy futás az orvoshoz.
2011. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

És ha elvisszük mit tud vele csinálni?? megtudja gyógyitani??

És az a különös hogy 2nyul van és a másik i sfolyton eszik mandulalevelet de neki semmi baja

2011. szept. 15. 14:57
 5/23 anonim ***** válasza:
37%
tényleg nem a legjobb a mandula,de nem bisztos ,hogy enyire komoly a helyzet nem kell rögtön vele szaladni ha csak megszurta valami akkor 2 nap mulva semmi baja(énis így jártam az egyikel) ha viszont elöjönek amiket írtam akkor vidd el orvoshoz!
2011. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 szamóca.. ***** válasza:
69%

jolvanmár nem csak a myxo lehet halálos a nyúlra. mondjuk elsősorban meg tudja mondani hogy mi baja. ha gubbaszt, akkor nem a szemét szúrta meg valaki, mert azért miért gobbasztana. vszinü fel van puffadva, tud neki adni a doki gyógyszert, vszeg ilyen port amit vízbe keverve meg kell vele itatni attól elmúlik.

de elképzelhető ezer már betegség is, ezek csak az átlag nyuszibetegségek.

másrészről meg nyúltartás elsőszabály: szobanövények, és növények amelyek hatását nem ismerjük a nyuszira nem hogy a ketrec mellett, de a szobában se legyen.

2011. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 szamóca.. ***** válasza:
69%

nyugi myxo fan, semmi baj. ha a nyuszi nem myxos akár meg is dögölhet?

egyébként a kérdező nem írta hogy a szeme fel van duzzadva. azt írta csík. mikor a pocakját megüli valami, felpuffad, általában kicsit kába a nyúl, és rosszul van, pihenget. nem tág szemekkel nézelődik. tudom, sajnos egyik nyuszim nagyon hajlamos volt a puffadásra.



de tartom az álláspontom: nem tudhatjuk mi baja, vidd orvoshoz. a nyúl érzékeny állat.

2011. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek... Elvittük orvoshoz most és nem mondtak semmit csak azt hogy még időben hoztátok el mert ha már holnap akkor késő lett volna... És most infúzión van, szegényke. De ma 7-8óra körül hozhatjuk haza! Tehát azt mondták hogy igen súlyos az állapota.
2011. szept. 15. 15:40
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

nyulbarát: te annyira primitív vagy.


Kérdező: jobbulást a nyuszidnak! Majd írj, hogy mi van vele :)

2011. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen remélem minden rendbe lesz vele!

Csak most attól félek hogy a másik nyúl (mert van mellette még 1) el ne kapja tőle...

2011. szept. 15. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!