Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy lehessen valamilyen rágcsálóm =)?

Figyelt kérdés

Már van egy kutyám.Őt rendesen gondozom, én sétáltatom,fürdetem,fésülöm,és a zsebpénzemből is veszek neki kutyakaját. Tehát foglalkoznék a kis rágcsálóval is.

Igaz,hogy még nem említettem anyuéknak de csak azért mert nem tudom hogyan kezdjek hozzá,nem szeretném csak annyival elintézni hogy "Anyu,apu had legyen egy kis rágcsálóm",mert így nem hiszem hogy megengednék.Ötletek?

Meg még kíváncsi vagyok ki milyen rágcsálót ajánl :) Köszönöm előre is a válaszokat. 13/L.


2011. szept. 16. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy vedd rá a szüleidet, de rágcsálónak a Tengerimalac-ot ajánlom. Nagyon okos, szép állat.


De ha nem akarsz sokat takarítani, akkor a Hörcsög-öt, mert az mindig egy sarokba űrit, szóval nem kell az egész almot takarítani, elég csak azt a sarkot.

2011. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
mond azt h te gondozod meg iesmi vigyázol rá :D
2011. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért arra is gondolj, nem fogja-e a kutyád bántani a rágcsálót.


Az én 2 kutyám szívesen felfalta volna az unokahúgom 2 hörijét, meg voltak őrülve, mikor a kislány elhozta őket a kertbe.

2011. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát...ha nem akarod így konkrétan megmondani nekik akkor először csak célozgass. A tengerimalaccal az a baj szerintem, hogy vinnyog vagy mit csinál :D úgyhogy szerintem hörcsögöt vegyél. De ne Dzsungáriait...nekem az van 2 is de meg se lehet őket fogni mert elkezdenek ilyen hülye hangot kiadni és harapnak. Pedig kiskoruk óta az enyémek és nem is bántotta őket senki. Az egyik már kiskorában is olyan hülye volt, a másik meg pár hónapja kezdte -.-" régen volt nekem 2 fekete aranyhörcsögöm, azokat nagyon szerettem. Utána meg 1 fehér és az már kicsit vadabb volt de nem volt vészes. Úgyhogy szerintem aranyhörcsögöt vegyél
2011. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! :D ugyanilyen helyzetben vagyok, mint te. :) ha akarod, akkor adhatok tippeket, ha írsz privátban. :)
2011. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Mondd meg nekik, hogy hörcsögöt szeretnél ,mert az saját maga is tud majd gondoskodni az élelméről, ha megtalálja az utat a kamra felé. A padló alatt ásott üregeiben pedig kényelmesen elfér, tehát még helyet sem foglalna a lakásban.
2011. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És én hogyan győzhetném meg a szervezetem h én nem tudok rágcsálók nélkül élni és ne legyek rájuk allergiás??:'((((((
2011. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Először is, ha rágcsálót szeretnél, én a patkányt ajánlom. Tenyésztőtől. Össze lehet szoktatni kutyával, szobatisztaságra lehet tanítani, de mégis otthon lehet hagyni pár napra, az ellátása olcsó, egyszerű. Meg lehet tanítani trükkökre is, nagyon ragaszkodó. A rágcsálók közül a patkány a legintelligensebb.


Válaszolva a kérdésre: vezesd be, hogy a kutyussal is mennyit foglalkozol (gondolom nem teljesen kiskora óta te neveled) és szeretnéd, ha lenne egy élet, amiért csak te felelhetnél, és egészen kis korától veled lehetne. Mondd, hogy hiányzik egy kis társ, akiért felelősséget vállalhatnál, de mégsem okoz olyan nagy kötöttséget, mint egy kutya. Olvass sokat az adott faj után, mesélj nekik az ellátásáról, az igényeiről. Aztán ha még mindig nem adják be a derekukat, akkor mutogass aranyos képeket, vagy vedd rá őket, hogy menjetek el egy tenyésztőhöz megnézni az adott fajt. (A normális tenyésztők mindig szívesen fogadják a látogatókat.) Ott esetleg elbeszélgetnek a tenyésztővel is, meg kézbe is vehetitek az állatkákat, szerintem így lehet leghatásosabban meggyőzni a szülőket. Elég sok tenyésztőt ismerek, különböző fajtákat tenyésztőket is, szóval ajánlani is tudok.

2011. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Holnap felhozom a témát remélem sikerülni fog :)

2011. szept. 17. 21:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Na hogy sikerült?:D

Amúgy én a törpenyuszit ajánlom:)

Nekem 3van,iszonyat aranyosak.

Most is van 4kicsi nyuszi,őket eladom:)

2011. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!