Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell egy törpenyulat...

Hogyan kell egy törpenyulat gondozni?

Figyelt kérdés

egyedül lehet őket tartani? milyen ketrec kell egy törpenyúlnak? hogyan tápláljuk őket.?

nemsokára kapok egyet csak nemtudok róla ilyeneket.. délelőttönként suliba vagyok.. hogy nelegyen depressziós 2őt kéne venni nem?

mindent irjatok le a törpenyulakról amit tudtok.. gondozás stb.. köszi.:)


2011. szept. 16. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz depressziós,ha következetesen játszol/foglalkozol vele.Én elkerítettem neki egy részt a szobámból(fressnapf-ban kaphat ráccsal)így akkor sincs nagy gond,ha nem engedem ki.Persze kell neki a rohangálás,ha megteheted engedd ki időnként,kábeleket,vezetékeket,megrágható dolgokat eltüntetve előle.Ha van olyan kis luk,ahova befér,de kijönni esetleg nem tud,azt is.

Kaja:Kukorica,napraforgó csak nagyon ritkán ajánlott.Egy nyúltenyésztő ezt tartja a legjobbnak:

[link]

Én a fressnapfból veszek neki 2000.-ft-os 1,5 kg-osat gyógynövényekkel(nem jut eszembe a neve:)

Ha nem tudsz elkeríteni neki részt,minél nagyobb legyen a ketrece.Alomként macsakalmot javaslok,egyszerűbb a takarítása.Érdemes neki olykor almát,petrezselymet,zöldségeket adni.Réti növényeket(tyukhúr,pitypang levél,stb)csak fonnyasztott formában.A lemosott zöldség/gyümölcs mindig szárazan kerüljön a nyúl elé.

2011. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia, itt nézz körbe rengeteg hasznos infó van a nyuszikról

[link]


Nem lesz magányos egyedül, ha sokat foglalkozol vele. 100*60-as kecója van amiben feltud két lábra ágaskodni. A kábeleket jól dugd el előle, mert képes még ezt is előkaparni amit nem kéne :)

2011. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ezeket kapja a nyulam.2,5kg:rosszul írtam fent.Szereti őket!Ki szoktam egészíteni olykor bio kölesgolyókkal,ezért él-hal a kis aranyom:)a joghurtos,és ilyen-olyan jutalomfalatok nem válnak egészségére.

Az én nyuszim sokat iszik,vize mindig legyen a Tiédnek is!

2011. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.:))

tenyésztőt nem nagyon ismerek a környéken.. állatkereskedésben vegyek? (olvastam h ott vadak vagy ilyesmik..) :S tudtok tolna megyében tenyésztőt? köszii.:)

2011. szept. 16. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:

én kisállat kereskedésben vettem a nyuszimat, szerencsére kutya baja, a fogai tökéletesek, semmi elváltozása nincs :)

Ahol én vettem ott az eladónő mindennap foglalkozott velük szal nem volt annyira vad (második voltam)

2011. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Google a barátod. Tényleg. Csak próbáld ki, és borzasztó gyorsan sikerélményed lesz, hogy egy csomó dolgot egyedül is meg tudsz oldani ;)
2011. szept. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsó,kiváncsi vagyok mások véleményére.. ha te csak ilyen kutyafingóretardált tudsz lenni akkor ellehet menni a józebrába.;)
2011. szept. 16. 14:55
 8/10 anonim ***** válasza:
A google-n elég sok vélemény van... Ez meg ráadásul egy olyan téma, amiről könyveket szoktak írni, nem pár soros "ami éppen eszembe jut" infókat.
2011. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nemérdekel,ez az oldal arra van hogy ha kérdésem van akármivel kapcsolatban azt feltehetem ti meg válaszoltok,csőő!
2011. szept. 16. 16:41
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem van nyuszim remélem tudok segíteni.

minimum 80 cm-res ketrec kell neki, de én nem ajánlom, mert elég kicsi. Az enyémnek 1 méter x fél méterese van, ebbe kényelmesen elfér.

Lehet őket együtt és külön is tartani. A több nyuszi több időt igényel. Két fiút nehogy együtt tarts, mert széttépik egymást! fiú-lány-ból kisnuyszik lesznek, két lány meg ivarzáskor összeveszik. Szerintem egyedül tartani a legjobb minden szempontból.

Nem lesz depressziós, hogy délelőttönként suliban vagy. Én is járok suliba, meg lehet oldani. Reggel korábban kelek, és egy órára kiengedem. Miután túl vagyok a sulin és a külön órákon, kiengedem több órára, szinte estig kint van.


A gondozása egyáltalán nem nehéz.

A ketrecébe pelletet kell rakni (ez ilyen rúd alakú nedvszívó valami) és forgácsot. Nem ajánlom az illatosított forgácsot. Hiába mondják a boltba, hogy nem káros meg ilyenek, a nyuszi könnyen allergiás lehet az ilyenekre. Tehát a natur a legjobb. És arra is figyelj, hogy ne vákumcsomagolt legyen.

Széna mindig legyen előtte, és naponta 1-2x kapjon egy kis nyúltápot.

A körmét néhány havonta kell vágni.

A boltban biztos rádsóznak millió felesleges dolgot. Nem kell mindent megvenni, amit mondanak!

Mikor én vettem a nyuszimat, minden hülyeségre azt mondták, hogy meg kell venni, stb. De nem!

A fogkoptató hasznos, de az egészen kicsi nyulak még rá se néznek. Elég ha nagyobb lesz.

Vitamin tablettákat is árulnak, erről nem nagyon tudok nyilatkozni. Én szerintem rengeteg káros anyag lehet egy agyonvegyszerezett kis tablettában. Nekünk is van, de nem eszi meg.

Szobatiszta is lesz egy idő után, ha rásegítesz. Válassz ki egy sarkot, és rakosgasd oda a bogyókat, meg a pisis forgácsot (ezért jó a pellet, mert észre lehet venni a pisit, és jól beszívja, ezért nem fog minden pisiben úszni) Ha a ketrecen kívül végzi a dolgát, rakd vissza a ketrecbe a nyuszit a wc-sarokba. Egy idő után meg fogja érteni, hogy mi a helyzet.

Arra is figyelj, hogy ne érje el a vezetékeket, konnektorokat.

Remélem tudtam segíteni :) Jó nyuszizást!

2011. szept. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!