Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó vagy rossz, hogy több...

Jó vagy rossz, hogy több szénát eszik a nyuszim?

Figyelt kérdés

Eddig is szerette a szénát, és sokat evett belőle, mellette kapott egy pici tápot, meg zöldségeket, gyümölcsöket elég változatosan minden reggel és este. Általában mindig totál be volt pörögve, amikor tudta, hogy kaját kap, olyan izgatott volt, hogy ki se bírta várni, hogy kivegyem a kezem ketrecből, már belém csípett, hogy engedjem már oda a tálkájához :)

Most újfajta szénát vettem neki (Tierell márkájú), és abból iszonyú sokat meg tud enni, vagy 2x annyit, mint az eddigiekből, pedig azokból se keveset evett.


Aztán most pár napja, ha adom neki a zöldséget, nem ugrik rá egyből, van, hogy csak megszagolja, és otthagyja, és csak 1 óra múlva kezdi el enni, meg nem is fogy el reggelre az egész, mint eddig, hanem picit meghagy.

De ha zöldség nem is, a tápra mindig sokkal jobban izgult, és most azt is csak megszagolta, és otthagyta. Nem arról van szó, 10 perc múlva visszament és befalta, csak, látszik rajta, hogy nem olyan éhes.


Szóval az probléma lenne, ha csökkenteném a zöldség és tápadagját, és több szénát kap?


2011. szept. 17. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

túl sok szénát eszik, ezért nem éhes.

Térj vissza az eredeti szénához, de csökkentsd az adagját.

2011. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

pontosan előttem szóló!

Túl sok szénát eszik és nem éhes! Kevesebb szénát adja neki[annyit mint régebben] vagy térj vissza az eredeti szénára! és akkor úgyan úgy fog enni mint azelőtt. :))

2011. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak azért tettem fel a kérdést, mert mindenhonnan azt olvassa az ember, hogy szénának mindig kell előtte lennie korlátlanul... Ezek szerint van ebben is kivételes eset?
2011. szept. 17. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz,túl sok szénát eszik,nem lesz tőle baja,de azért nem eszik zöldséget+tápot úgy mint eddig.Ha szeretnéd hogy többet egyen ezekből amiket most ahnyagol,akkor adj neki olyan szénát amit eredetileg,vagy felesbe a mostanival:)
2011. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ízlik neki a széna. A széna a nyuszi emésztését is kordába tartsa vagyis nem fog fosni és a fogait is koptatja sztem hagyd had egyen amennyit akar!
2011. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!