Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kutya, görény, macska?

Kutya, görény, macska?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne az kérdésem, hogy egy felnőtt vizsla, egy kölyök vizsla, egy felnőtt macska összeszoktatható e egy kicsi vadászgörénnyel? Nem kell, hogy puszi pajtások legyenek, csak egyik se haljon bele az egy helyen élésbe :) (a kutyák és a macska, jóban vannak már ) válaszokat előre is köszi :)


2011. szept. 19. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Macskákhoz nem nagyon értek, ezért arról inkább nem mondok véleményt.

A vizsla vadászkutya, ezért elég nehéz őket hozzászoktatni a kisállatokhoz, de ha a macskához sikerült, akkor sikerülhet a görényhez is, de csak fokozatosan. Ezen azt értem, hogy a görény legyen ketrecbe, hívd be a kutyákat egy kicsit, hagyd, hogy szagolgassák a ketrecet, de ha morogni kezdenének küldd ki a kutyát(soha ne a görényt vidd ki). Ha így már elvannak úgy menjetek tovább, hogy a görényt belecsavarod egy pokrócba, a többi ugyanaz. Ha már így se morognak a görény legyen a kezedbe és hagyd, h a kutya szagolgassa, morgásnál kiküldeni. Csak akkor tedd le a görényt a földre, ha már egyáltalán nem morognak a kutyusok, de egy jó darabig ne hagyd őket egyedül.

Ez csak akkor működik, ha te vagy a falkavezér.

Nem tudom a görény, hogy fog reagálni, de ne hagyd őt se a kutyákkal kötözködni.

2011. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ, én is ilyesmire gondoltam :) A nagy kutyussal nem lesz gond, a kicsi még elég dinka, lehet, hogy inkább várok még egy kicsit a görény vásárlással :)
2011. szept. 19. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj fel feketegabi.hu-ra ott van olyan aki tart vizslát görikkel,amúgy meg soha nem szabad felügyelet nélkül hagyni őket!!
2011. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább a kicsivel lesz könnyebb, mert ő a görénnyel fog felnőni, a nagynak pedig meg kell szoknia egy új állatot a háznál.
2011. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

uuu, köszönöm, a válaszaitokat, annyira szeretnék görit :) a kicsi kutya fél éves( szóval annyira már nem kicsi) és most éli," de jó mindent tönkre tenni korszakát", elég nehéz eset :) a nagyobbal nem voltak ilyen gondok kis korában sem, a macskát is ő szokta meg előbb, ezért gondoltam , hogy inkább várok egy kicsit amíg a kisebb is idősebb lesz :) hátha lassan be nő a feje :)


A honlap címet is köszönöm, mindenképp körülnézek ott is :) bár felületesen már átfutottam, de akkor most tüzetesebben is

2011. szept. 19. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!