Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartás előnyei és...

Patkánytartás előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

Éjszaka mennyire hangos? Mennyire szerethető, okos? Megéri patkányt tartani? Kopaszat, csuklyás vagy milyet? Fiatalon vagy felnőttként /már a patkány, nem a gazdi/? Mennyire lusta napközben? Tenyésztőtől?

Vagy bármi más tapasztalat :) Köszi


2011. szept. 20. 18:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy egyet, vagy 2-3-at tartak?
2011. szept. 20. 20:29
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Éjjeli állat, hát lehet kicsit túrja a forgácsot.

Abszolút szerethető, sőt még egy macskánál is intelligensebb.

Nekem is volt pattim, megéri, mert minden perc boldogság velük.

nekem csuklyás volt.

egész választottat érdemes venni, amit tudsz szoktatni, szeliditni. Kisállatboltan beszerezhető.

A himek lomhák, mig a nőstény fürge.

Nekem egy volt.

2011. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi :) többiek?
2011. szept. 21. 15:43
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Nekem nagyon régen volt 1db hím csukjás, piros szemű fehér. Kiskoromban sokat szadiztam, pl kivettem a házából akkor is ha nem akart kijönni, aztán később azt mondták hogy valószínűleg ezért lett nagyon idegbeteg és harapós :) Visszaadta a szadizást nekem. Olyan intelligens volt, hogy kinyitottam a ketrecét, lemászott az asztalról és elment sétálni a lakásba, kb 1 csak órát sétált, aztán visszamászott a helyére, és akkor becsuktam. Így minden nap ki lehetett engedni, hogy nem kellett megkeresni, ő visszament saját magától :)


Aztán sokkal később vettem 2db nőstény patit, egy szürkét és egy fehéret. Ők soha nem próbáltak megharapni, nekik egy nagyobb ketrecet fabrikáltam össze, hát ők nagyon rendes kis szerethető állatok voltak, lehetett őket vállamra rakni ott is megmaradtak.Simogatni is lehetett. Az idegenekkel is jól viselkedtek. Őket általában csak a kanapéra raktam futtatni, mert onnan nem nagyon mentek le valamiért. Persze volt, hogy az egyik rájött, hogy le lehet mászni, és lemászott mikor nem figyeltem. Utána 3 napig nem tudtam kipiszkálni, se kicsalogatni kajával a kályha mögül. Aztán 3 nap után gondolt egyet és átment egy szekrénybe, ott megfogtam. Nem ellenkezett, ő csak bóklászott össze-vissza a lakásban, csak éppen a ketrecbe nem akart visszamenni ez volt a szürke, kis felfedező.

A másik a fehér az egy dagadtabb lustább volt, az sokszor ki se akart jönni a ketrecből. Az valahogy szeretett bent lenni a saját házában.


Hát most az, hogy éjjel mit művelnek, pl volt, h raktam be nekik papírokat, azt tépkedték lassan hosszában, hogy jól lehessen hallani :) De amúgy semmi extra.


Nekik nappal is fent kellett lenniük, hisz akkor kaptak kaját. A kaját már mindig előre várták, és tudták hogy ha kimegyek a konyhába, felkapcsolom a villanyt, akkor nemsoká kaja lesz, olyankor felmásztak a ketrec tetejére és ott izgultak míg be nem jöttem, vártak rám, édes pofák voltak.


A mai napig sajnálom a fehér nőstény patkányt, hogy megöregedett és megdöglött. Nem élt tovább 6 évnél szerintem, bár a korát nem tudtam hogy mennyi idősen vettem. Az úgy a szívemhez nőtt, jobban mint a többi. Az volt a kedvencem :/ Most már nem is akarok több patkányt, mert ugyanilyet úgysem találnék. Ez nagyon kedves pati volt.

2011. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, én azt olvastam, hogy 4-5 évig élnek, a tiéd még hosszú életű is volt... Számomra az arányleg rövid életkor nem hátrány, mert 14 vagyok, 4-5 év múlva úgyis jön az egyetem, ne maradjanak a családom nyakán.

Akkor, ha minden jól megy, 2 nőstény kerül megvételre, meg fabrikálok én is valami nagyobb fajta ketrecet, a boltiak túl drágák meg kicsik is szerintem, sajnálnám őket akkora helyen tartani.

Köszi a választ :)

2011. szept. 21. 18:37
 6/12 anonim ***** válasza:
4%

Miert nem tartassz akkor mar kutyat, az legalabb lehet egy igazi tars, patkannyal csak gond van es semmi haszna, kutya legalabb tudja hogy te a gazdaja vagy es viszonozza a szeretetet. Vagy macskat, vagy tudom is en...

Miert kell neked pont patkany? Az annyira gyerekes

2011. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért az előny meg a hátrány elég szubjektív dolog... Minden állat minden tulajdonsága vagy előny, vagy hátrány, de az nem az állattól, hanem az embertől függ. Guglizz sokat, és majd rájössz, hogy neked mi a jó és mi a rossz a patkánytartásban, és hogy ezek alapján akarsz-e patkányt.
2011. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! :) én jelenleg is patkánytartó vagyok. A hátrány egyedül az hogy kevés ideig élnek, igazság szerint 3-4 év, de hajlamosak a daganatosodásra, úgyhogy előző patijaim közül egyikőjük érte csak meg a 2 évet. Ráadásul borzalmas volt a betegség része a dolognak. Most van két sziámi patkeszom, gyönyörűek, bár még nem fejlődtek ki rendesen. Készülj fel az emberek reakciójára, mikor közlöd velük hogy patkányod van, az első kérdés általában az hogy melyik csatornából? (pff)

Mindenképp tenyésztőtől javaslom és fiatalon, kettőt, és egyneműeket. Egyedül depis lesz.

Viszont nem kifejezetten éjszakai állat: mármint hozzád fog alkalmazkodni. Az enyémek pl. délutántól késő estig aktívak, így szokták meg.

Elég sokat kell velük foglalkozni és az elején elég nehéz, de megéri. :)

2011. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindannyiótoknak! Kutyát azért nem szeretnék, mert nem kedvelem annyira őket. Mármint persze, aranyosak, de nagyon sokáig élnek és sokat kell velük foglalkozni.

Macskát azért nem, mert nem igazán lehet vele foglalkozni, nem tőlem függ, csak saját magától. Túl önkényesek.

A patkányt pedig ne keverjük a hörcsöggel, akinek kb nulla személyisége van. A patkányok megismerik a gazdájukat, lehet őket tanítani, lehet velük játszani. Meg egyébként is, hadd döntsem el én! :)

Másik kettőnek köszi, lehet hoy lesz két kis nőstény patkányom, de max nyár elején, ha vége a sulinak...

2011. szept. 23. 10:17
 10/12 anonim ***** válasza:
16%
már megint? vagy még mindig?
2011. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!