Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpe nyuszi szereti ha...

A törpe nyuszi szereti ha sétáltatva van?

Figyelt kérdés

Vagy csak elviseli?Esetleg egyáltalán nem szereti?

Egész pici korban el kell/lehet kezdeni?

Arra gondoltam ma megpróbálom rá adni a hámot, és ha nem nagyon ellenkezik akkor kivinném az udvarra, míg ilyen jó idő van.Jó ötlet?


2011. szept. 21. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:

ilyen ötletem nekem is volt, meg is vettem a hámot, amit egyszer nem tudtam ráadni, mert tépte le magáról, pedig még fiatal volt.

Inkább vidd ki és kerítsd körbe, annak jobban fog örülni!

2011. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
csak elviseli,énis szoktam néha öket a betonon sétáltatni ,hogy kopjon a körmük persze etöl még vágni kell nekik.
2011. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden állat szeret mozogni. És kell is neki. Legalább világot lát:)
2011. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én pici korától szoktattam. A szoktatást úgy kell elképzelni, hogy először csak otthon a szobában adtam rá a hámot, egyre hosszabb időkre. Ha megszokta a hámot, ráraktam a pórázt is, végül levittem. Elmondom, milyen lett az én nyulam. Húsz percig vígan elvan a parkban, boldogan jön-megy, ugrándozik, szaglászik, rágcsál, eszeget, láthatóan örül, még a "jól érzem magam"-pózt is felveszi (a hátradobott lábakkal, hason). A huszadik percben, mint az atomóra, olyan pontossággal, megőrül, elkezd menekülni, tépni magáról, kétségbeesik. Ezt háromszor eljátszottuk, így a haditerv a következő: leviszem, de 15 percnél vége a sétának, felnyalábolom és megyünk haza. Így az égvilágon semmi baja nincs, élvezi a sétát, utána nagyon boldog otthon is, majd kicsattan, jókedvű.
2011. szept. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Most próbáltam rá tenni a hámot..hát nem sikerült.Nem baj majd még próbálkozom.

Nektek menyi idő után sikerült egyáltalán rá tenni, vagy van valami taktikája?

Mozgás tere amúgy van bőven, mert szabadon lehet a lakásban, de azért az udvaron a fűben mégis csak más

2011. szept. 21. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem is jó ötlet, mondjuk nem tudom, hogy reagálna, de majd látod rajta, hogy tetszik-e neki :) lehet, hogy kell egy kis idő, amíg megszokja a hámot. amúgy ez vmi spéci hám, vagy csivavára való kutyahám?
2011. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja bocs, látom, már próbáltad. van a nyusziknak egy olyan tulajdonsága, hogy ha a hátukra fordítják őket, egyfajta "transzba" esnek, nem mozdulnak, ezalatt rá tudnád tenni a hámot (meg a karomvágást is le lehet tudni egyben) :)
2011. szept. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ilyen hámunk van:

[link]


Ahogy látom kimondottan nyúl hám, bár én már csomagolás nélkül kaptam, és akié volt ő görénynek használta.

2011. szept. 21. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!