Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszit kint lehet...

Törpenyuszit kint lehet hagyni télen?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogy alakítsam át az ólját?

Illetve mivan ha megfagy a vize?


2011. szept. 23. 18:07
1 2
 1/12 *Glissade* ***** válasza:
78%

NEM, a törpenyulat házi kedvencnek tenyésztették ki.

Az is kétséges, hogy egyáltalán életbe maradna-e a "vadonban", bár ez fajta függő is.

Tehát eszedbe ne jusson kint hagyni télen!

2011. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
oké
2011. szept. 23. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
A törpenyuszi nem jegesmedve és nem sarki róka. Nem csak a vize fog megfagyni...
2011. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Ha zárt helyiségben van akkor lehet. Nekem is egy fűtetlen melléképületben vannak télen, és még élnek. Ha megfagy a vize akkor kiszeded a jeget és adsz neki csapvizet.
2011. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval

Ha épületben van ketrecben sok szalmával kb annyi amibe jól bele tud bújni vagy esetleg többen vannak 1ütt akkor 1enként annyi, vagy valamivel kevesebb,simán lehet kinn.

Ha viszont csak úgy akarod kinn hagyni ahogy nyáron úgy nem ajánlom,nem próbáltam de szerintem nagy esély van rá hogy belepusztul.

Egyébként tájékoztatásul: a nyuszik sokkal jobban bírják a hideget, mint a meleget.

A vizével csak anyni hogy kicsit langyosat teszel neki be éjszakára így 1 jó ideig nem fagy be és tud inni később is ,ha reggelre befagy akkor pedig teszel neki 1 másik tálkába be.Golyós itatót télen - fokokban nem ajánlatos használni.

2011. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A mi nyulunk kint volt télen, bár az oroszlánfejű volt jó nagy szőrrel, és a garázsban aludt magas helyen, szőnyegen, és oda amúgy nappal is bármikor bemehetett, oda raktuk a vizét, a kajáját. Mindenképpen kell olyan hely neki, ahova visszahúzódhat, ha hideg van, és ahol nem fagy meg a vize.
2011. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát igen a tenyésztők a törpe nyuszit nem a házban tartják! egészségesebb ha szél védett helyen tartod minden oldala zárt és csak az ajtón legyen rács, ha szabadban tartod akkor úgy csináld meg a tetejét ,hogy a víz le tudjon folyni róla,az ajtó elé akasszál fel egy gyuta zsákot (vászon)télen amit az előbb szóló írt azt annyival egészíteném ki ,hogy ne hagyd bent sokáig a vizet, megszokja ,hogy reggel és este ihat (télen nincs is rá olyan nagy igénye mint nyáron) mert csak a nagy _-okban szét fagy az edény és sokkal macerásabb ki olvasztgatni! az egybe zárásnál is csak óvatosan csak egy neműeket szabad egybe zárni, mert télen a hidegben is képes szaporodni! a bak tönkre teheti a nőstényt! h
2011. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20:25-ös vagyok,ja téll köszi h kiegészítitek elfelejtettem h csak nőstényeket rakj 1be 5 hónapos kor felett.:)
2011. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
nekem a nőstények is gyilkolják egymást...
2011. szept. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem csak azok nem...
2011. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!