Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S! mit tegyek?

S. O. S! mit tegyek?

Figyelt kérdés

ismerek 1 lányt aki a tengerimalacait (2) egy 40x25 -ös terráriumban tartja !

vizet nem kapnak naponta 1 vagy 2 gerezd alma és hetente 1 marék mag... :S :S

nos a lány kilógatjaőket az ablakon nyomorgatja őket ..stbstb... :S :S

mit lehetne tenni ???

ja a szüleit nem érdekli .. ők a lánnyal úgyahogy van nem foglalkoznak...

a lány reggel 9-től 21-ig lenn van a játszótéren... :S (ha nincs suli persze...)

ha meg van suli akkor suli után lenn van 21-ig... :S

és a malacok olyan rémes állapotban vannak hogy az elképesztő... :S a körmük ... nagyon durva...

mer koszosak hullik a szőrük tele vannak atkákkal és bolhákkal a terrárium meg kb akkor lesz kitekerítva mikor a szobába már nem lehet belépni mert akkora a bűz..

ja én adtam neki egy 60x40-es ketrecet hogy legalább picivel nagyobb legyen a helyük.. de a csaj mivel kihullik az alom és büdösebb ezért levitte a kukáby... :P :S

MIT TEGYEEEEEK!!!


2011. szept. 24. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:
vedd meg tőle a malacokat
2011. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
huh, az ilyet fel kéne jelenteni. a hörcsögeimet nem tartom 40x25.ös ketrecbe nemhogy 2 malacot :S, próbálj meg beszélni a szüleivel, meg a kislánnyal, és ahogy az előző mondta vedd meg őket! Ezek az állatok nagyon szenvednek! :(
2011. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Istenem,szerencsétlen malackák!!!Nekem volt már és ahogy ezt olvastam úgy gondolom,az szülő miért hagyja ezt?Neki nincsen egy cseppnyi lelkiismeret furdalása se?Vedd meg a malacokat mert ha ott maradnak akkor nem sokára el is fognak pusztulni.Ha tényleg megveszed őket akkor sok szerencsét!!
2011. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a baj hogy 12 éves vagyok...szerintetek mennyit ajánljak.. ja és már megkérdeztem ... és a baj hogy azt monndja hogy ő a szerettett állatait nem adja... de azétr ha monndom neki hogy fizetek lehet hogy... :)
2011. szept. 24. 12:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Tarts ki az állatkák mellett mert ha meg tudod venni öket akkor egy állatmentő vagy és azok a t.malackák nem maradhatnak abban a kínzócellában!!!!Sok szerencsét és írj még ,hogy mi lett!
2011. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán kérdezd meg a szüleit meg öt is,hogy mennyiért adják és mond el a szüleinek a véleményed a tartásról és,hogy nálad jobb helyen lesz!!!
2011. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem adja oda pénzért, próbáld meg ellopni tőle. Godolj arra: jó érdekért teszed! +Hogy ezt a szüleid ne tudják meg, mielőtt ellopod őket, keress nekik helyet /kisállat kereskedés,menhely, egy barát akinél jól lennének/ és egyből oda vidd.
2011. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nálunk lehetnének pár hétig... mert a ketrecet meg tudjuk oldasni... ja énis gondoltam hogy ellpopm őket de azt nem tudom megcsinálni... megpróbálom.. rábaszéléssel...

ja és tudtok olyan állatot amiben nem nagyon tudna kért tenni és ellenne egy ekkora terráriumban? mert én arra gondoltam hoyg egy kb 5cm-es ékszertekiben nem nagyon tud kárt tenni és a tekit olcsóbb tartani... és kaját is monnjuk szárítottat kaphat.. és akor végülis ellenne... ja és az ugyen büdi ezért takarítania kellene... evvel arra gondoltam hogy a malacokat elviszem ő meg azt a terrát jól kisikálja vesz bele 200 ft-ért kavicsot meg monndjuk 500ft-ért kaját.. és a tekit meg ingyen beszerzi magának a valahol monndjuk a vateraán vagy az expresszen... tudom ez nagyon rossz de sztem a teki azért jó mert sokáig él és ha már 8-12 cm-es akk nem nagyon tud benne kárt tenni , és ha sokáig él az azért jó mert akkor azon a tekin kívül más állatot nem tud kínozni ...tudom ez önző dolod de így legalább ha azok a malacok meg hörcsögök amiket még vennének miután ezek meghalnak legalább nem lesznek kíínozva...mit gondoltok?

(ja és a tekinek persze még keresne egy nagy követ h kijöjjön a levegőte is)

2011. szept. 24. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Teknős tartáshoz sokkal több szakértelem és gyakorlat szükséges, mint tengerimalachoz, és ha még azokat sem tudja tisztességesen ellátni...hát nem tudom. Semmilyen állat nem való neki.
2011. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!