Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a kutyámmal, ha...

Mit csináljak a kutyámmal, ha minden reggelre szétrámolja az udvart?

Figyelt kérdés
Vicces dolog, mert én is csak nevetni szoktam rajta, de kimegyek reggel 6kor és a slag széthúzva, az összehasogatott fákat kihordja a kapuhoz, folyamatosan ás... egy husky-ról van szó, egyébként nagyon szép meg aranyos, de egyben idióta is... tegnap reggel mostohaanyám kitett a lépcső mellé egy virágot a teraszra, hogy ott majd jó helye lesz. ma reggel már csak a cserép volt ott... a vakondot kiszedi a földből... miért nem tud nyugton maradni? a legkeményebb húzása: reggel apám kocsijának a motorháztetején aludt... és igen, van körme a kutyának... azóta likvidálni akarják a portáról :(
2011. szept. 26. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mert fölösleges energiája van és így köti le,jobban kéne sétáltatni és játszani vele
2011. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
amúgy szoktam sétáltatni és elég sokat baromkodok vele, már minden tőlem telhetőt megtettem hogy normális kutya módjára viselkedjen. nem akarom hogy el kelljen mennie mert szeretem a kis idiótát és pont ezért kérek tanácsot. ha nem engedem ki estére akkor: folyamatosan, megállás nélkül vonyít. ezt egyetlen egyszer próbáltam ki, de többször nem fogom
2011. szept. 26. 16:57
 3/9 Catz ***** válasza:
100%

Mert rengeteg a fölösleges energiája.

Ezek a kutyák nem csak sima 1 órás pórázos sétára termettek.


Köss utána robogó/kocsigumit, húzza hámmal 1-2 órán keresztül az elején, aztán lehet növelni az időt.


Télen fogjátok szánkó elé, húzzon téged...


[link]

2011. szept. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Ezeknek a fajtáknak az élete a szánhúzás, ami naponta sok-sok km futást, vagy legalábbis gyors tempójú sétát jelent, miközben még dolgozik is. Szóval ahhoz, hogy kellően lefáraszd egy átlagos életvitellel a nap 24 órájából kb. olyan 10 órát szerintem tuti ezzel kellene tudnod foglalkozni, és könnyen meglehet, hogy ez a szám még nagyon csekély. Egy átlagos mozgásigényű vagy annál kicsit nagyobb mozgásigénnyel bíró kutyának lehet elég volna amit te nyújtani tudsz, de ez egy ilyen kutyának semmi, meg se kottyan. Ez neki kb. olyan mintha neked a nap 24 órájából mondjuk 23-at a szobádba bezárva kéne töltened. Abban az egy órában pedig valakivel elmehetnél sétálni, vagy ki lennél engedve a ház többi részébe is. Kicsit hülye összehasonlítás, de hirtelen nem jutott más az eszembe.

Szóval te hiába viszed sétálni, játszol vele ez neki még túl kevés ahhoz, hogy levezesse a felesleges energiáját. Amúgy is egy önakarattal rendelkező makacs fajta, nehéz megnevelni, megtanítani mit szabad és mit nem. De ha még nincs is lefáraszt annyira, amennyire ezt ő igényli, akkor minden egyéb igyekezeted ellenére is reménytelen, hogy valaha is egy jól nevelt kutya váljék belőle.

2011. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ez egy hasznos válasz volt, bár féltem tőle hogy valami hasonlót kell olvasnom. kitalálok valamit a kis majomnak amivel leköti magát... ha elviszem a telephelyünkre, ahol senki nincs este, és kb. 1200 m2-en szaladgálhat az elég lenne neki ? múltkor elvittem 2 napra, és cafatokra szaggatta a szomszéd néni csirkéit pedig annyi kajája volt amit meg se tudott volna enni.
2011. szept. 26. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem elég neki. Ezt magyarázzuk minden egyes alkalommal, mikor szánhúzó-kutya vásárlással kapcsolatos kérdést tesznek fel. Hogy nagyon önállóak, baromi nagy a mozgásigényük és ha unatkoznak, hajlamosak a rombolásra, ezért mindenki nagyon gondolja meg, hogy tényleg neki valók-e ezek a fajták. Úgyhogy tessék vele többet foglalkozni, futtatni, a család életébe jobban bevonni ha már ilyen huskyt vettél, neki nem lesz elég, ha kivágod a telekre.....
2011. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szaladgálás nem elég, foglalkozás kell neki, feladat, aktív falkatevékenység (nem, ez nem azt jelenti, hogy egy másik kutya elég, mert az csak falka, de nem tevékenység).

Szerezz be egy rendes húzóhámot (nem olcsó, de megéri), és húzass vele valami nehezet, mármint persze először könnyűt, aztán akár autógumit is akaszthatsz rá, és vidd úgy is sétálni. Ez nem helyettesíti a szaladgálást, viszont rendesen megdolgoztatja, lefárasztja, amire esetleg egy egy-két órás kocogás nem képes.

2011. szept. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Husky. Ennyi. Ne próbálj virágot ültetni neki. :)) Jó buli az ásás, a virágok kiszedése. Én nem tudtam a harmadik rózsatövet elültetni, mert addigra az első kettőt már kiszedték. Tájékozódni kell a fajtáról, mielőtt az ember beszerez egyet.
2011. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát igen rádöbbentem :) de nem baj, semmi pénzért nem adnám oda senkinek, mert amúgy meg imádom a kis hülyét :)
2011. szept. 28. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!