Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac alá milyen...

Tengeri malac alá milyen vastagon kell almot tenni?

Figyelt kérdés
és még annyit hogy lehet kapni olcsóbb ketrecet is?Mert én neten néztem és 10000Ft-ért láttam a legolcsóbbat nekem kb 5000Ft alatt kellene ha lehet.És a ketrecből nem kaparja ki az almot?válaszokat előre is köszönöm.
2011. szept. 26. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Minimum 3 cm
2011. szept. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább legyen egy kicsit vékonyabb az alom, de gyakran cserélve! Különféle aukciós oldalakon pedig tudsz venni használtan olyanoktól, akik megunták a rágcsálótartást. Lehet, hogy az állatkereskedő is tud adni használtat "pult alól", persze számlát ne várj... És inkább gyűjtögess még pár hónapig a ketrecre, de ne vedd meg a legolcsóbb, kis méretűt, amiben csak szenved a malacka! Olyat keress, aminek a műanyag része meg van emelve, és akkor nem fogja kikotorni (annyira) a forgácsot.
2011. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ketrec ügyben nem hiszem, hogy találsz 5 ezer alatt még használtan sem, kell legalább 100 cm x50 cm-es. Alomból attól függ, hogy mit használsz. Forgácsból annyit kell, hogy, ha szaladgál, sem érintkezik a lába a ketrec aljával. Én egy ekkora kecóba szoktam 15 litert rakni és még le is döngölöm, hogy tömörebb legyen. Lehet még használni pelletet, ami préselt fahengerekből áll, ennek az az előnye, hogy nedvesség hatására szétmállik, jó a nedvszívó képessége és sokáig nem büdös az alom, elég csak a szétmállott részeket kicserélni, így lehet vele takarékoskodni. De erre mindenképp kell még valami, mert megsérülhet a malacka talpa, ha csak ezen jár. Lehet erre még pokrócot tenni vagy ami még nagyon jól beválik, a csúszásgátló fürdőszobaszőnyeg. Ez azért jó, mert a lyukakon keresztül levezeti a pisit a pelletre, és a tetejéről a kakit csak össze kell söpörni. Pelletből csak annyit kell tenni, hogy egy vékony réteg legyen a tálca alján, mert úgyis megszívja magát pisivel és így kitágul és megnő a térfogata.
2011. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én nagyon keveset szoktam ami kibírja 2-3 napig. utána kitakarítom és újra almozok. Olcsó ketrec?:D Ha én fél év alatt nem találtam 5ezer alatt te sem fogsz. A tengerimalacnak is az a nagy méteres ketrec kell amit előttem leírtak. használtan talán tudsz venni 8-9 ezer-ér.Állatkereskedésben drágább..de viszont van pl az OBI vagy van 1 másik bolt CSAKIS ÁLLATOKNAK VALÓ CUCCOK. Esetleg petnet.hu-n tudsz nézelődni..de ha rendelsz az még drágább mert a szállítást is fizetned kell.De ki kaparja vagyis nem kaparja hanem ahogy örül meglát és elkezd ugrálni vagy ha fél gyorsan fut és ki szórja. Én minden délután porszívózok mikor haza érek. :D
2011. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!