Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vajon mi a sorsa a Fővárosi...

Vajon mi a sorsa a Fővárosi Állatkert tengerimalac város fölös szaporulatának?

Figyelt kérdés

Nyáron voltunk fent szüleimmel, és ahogy ott nézelődtünk a tengerimalacok városánál, észrevettem hogy bizony sok a fiatal malacka és a nagy hasú anyamalac is. a jelek szerint nincsenek a nemek külön válogatva, tehát akadály nélkül nőhet a számuk, de kérdem én,meddig?

Van ott létszámstop, és mi történik a "fölösleggel"?

Kedvencnek értékesítik őket?

Vagy lehet, hogy ragadozóeleségként végzik? :(

(a leadott húsvéti nyuszikhoz hasonlóan?)

Ki mit gondol?


2011. szept. 28. 00:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mivel az Állatkertben elég sok ragadozó állat is van, könnyű kitalálni mi lesz a sorsuk.
2011. szept. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Amúgy meg ne sajnáld őket, ez a természet rendje, hiszen a ragadozóknak is kell táplálék.

Máskülönben sajnálhatnád az aranyos kistigriskét, hogy éhen hal.

2011. szept. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Előszöris szívem joga valamit sajnálni, amit kedvelek! Nekem is van otthon malackám, okos aranyos, bújós!

Másodszor, tudom mi a természet rendje, eszel vagy/és megesznek!

Csak valahol állszentnek érzem az állatkert "MALACKAVÁROSÁT" pont ezmiatt a gyanúm miatt, hogy azért hagyják korlátlanul születni őket, hogy kaja legyen a húsevőknek, de nyíltan erről sehol nem esik szó, meg mindenki malacparadicsomként emlegeti mikor csak egy húsigyár!

2011. szept. 28. 00:34
 4/23 anonim ***** válasza:

kedves kérdező én bele sem merek gondolni, hogy mi lesz a malackák sorsa :(


00:20-as ezt akkor mond, ha a saját gyerekedet eszi meg egy ragadozó ugyan is sokan szereik úgy az állatokat mint más a gyerekét.

2011. szept. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Azok az állatok már szét lettek válogatva most nyáron, pont ezen okok miatt. Még mindig születnek kölykök, de jelentősen nem befolyásolják az állományt, ugyanis egyrészt adnak el belőlük, másrészt mindig van pusztulás (vannak öregek, emellett s.ggfej látogatók a saját megunt, sokszor BETEG állatukat is bedobják, aztán annak is van eredménye). Szóval ne aggódj, nem végzik vacsiként.


(Zárójeles megjegyzés: és mi lenne akkor, ha tényleg feletetnék? Összedőlne a világ? Dél-Amerikában emberi fogyasztásra tenyésztik őket. No meg persze, a túlszaporulatot majd elajándékozzák jó szamaritánus módjára ahelyett, hogy az adósságokkal küzdő állatkert takarmányát kipótolják... szerintem ez az álszentség. A tigris, oroszlán, hiéna, sasok, stb. pedig nem szegények? Én őket is sajnálom.)

2011. szept. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés ,és válaszok csak azt igazolják ,hogy már nincs meg a NORMÁLIS ember és állat közti viszony, ez bizony szomorú!!!!! lehet szeretni az állatokat, de a szeretet sajnos ki ment az ésszerű mederből!!!
2011. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Kigyókaják lesznek vagy egyéb kisebb ragadozóké.
2011. szept. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Felmerült bennem a kérdés, hogy akik ennyire sajnálják ezeket az aranyos és okos kis tengerimalacokat más állatokkal megetetni, azok nem sajnálják a nekik nem annyira, de másoknak talán igencsak aranyos, és intelligens sertéseket, amiket azért tenyésztenek, hogy egy (talán nem túl emberséges) vágóhídon feldolgozzanak, és például pörköltként egy embertársuk tányérjára kerüljenek?
2011. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

14:34-nél a pont.

Valahol ígyis-úgyis elpusztulnak állatok, hogy táplálják velük a ragadozókat...

2011. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:41


Az ilyen hozzászólások adói életképtelenek és rettentő ostobák!

2011. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!