Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miben változott a bak nyuszito...

Miben változott a bak nyuszitok viselkedése ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodunk rajta, mert egyre rosszabb a helyzet, csak félünk, hogy mennyire változna meg a viselkedése felénk. Most nagyon kedves, ragaszkodó, bújós nyuszi. Mindig követ minket, szaladgál a lábunk körül, jön simiért, nyalogat, ölbe ül stb...

Csak kezd egyre többször jelölgetni bogyóval meg pisivel, és nagyon büdös is kezd lenni (egy szobában vagyunk vele mindig)

Mit javasoltok? Nem szeretnénk, ha túlságosan megváltoztatná a műtét a személyiségét...


2011. szept. 29. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyiben hasonló de nekünk több macskánk is volt már és ivartalanítás után nem változott meg egyikük személyisége sem.
2011. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A műtét után a bak nyuszik sokkal kedvesebbek, igénylik a simizést, stb. Tehát olyan, mint a tiétek, csak nem büdös, nem jelölget..
2011. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is gondolkoztam, hogy ivartalanítom a picinket, beszéltem is egy állatorvossal, de ő nem ajánlotta, kivéve, ha lány is van a közelében. Én azért akartam, mert azt olvastam, hogy úgy tovább élnek. De mondta a doki, hogy ez hülyeség. Szerintem bogyózni ígyis-úgyis fog, de én meg tudtam tanítani, hogy kizárólag egy helyre menjen. És pisilni is csak ott szokott. Nekünk nyáron volt kb. 1,5-2 hónap amikor jelölve pisilt, de azt is csak azon az egy helyen. Szóval mi végül nem ivartalanítottuk.
2011. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit sem változott a nyuszink, ugyan olyan a személyisége, mint azelőtt. Ugyanúgy jönni fog a puszikért meg a simiért, mint addig. Mi mindenképpen megcsináltattuk volna a műtétet, mert lány van mellette, de akkor is ivartalanítottuk volna, ha nincs. Azt meg, hogy tovább él, mi is több helyen olvastuk, méghozzá azért, mert a túlműködés miatt gyakori mindkét nemű nyuszinál az ivarszervi daganatos megbetegedés, ami sok esetben halálhoz vezet. Úgy voltunk vele, hogy nem kaphat a nyuszikánk hererákot, ha nincs neki. Egyébként annyira nem változik meg a viselkedése, hogy mi a nyuszinkat február elején ivartalanítottuk, a kislányt áprilisban, mégis még mindig előfordul, hogy megszokásból rámászik. :):)
2011. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!