Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell nekikezdeni a...

Hogyan kell nekikezdeni a klikkeres tanításnak?

Figyelt kérdés

Nyuszimról van szó, rájöttem, hogy egész könnyen tanul a kis drágám, ezért vettem egy klikkert, hátha segít a dologban.

Jelenleg a 2 lábon járást tanuljuk, már ment klikker előtt is pár lépés, hogy fent tartom neki a falatot, feláll 2 lábra, és még jön is 4-5 lépést. Akkor megkapja a falatot. És csak annyi volna a plusz, hogy amikor megkapja a falatot, akkor kattintsak egyet közben a klikkerrel? Vagy másképp kellene csinálni?


2011. szept. 29. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy a klikkernek az a lényege, hogy a mozgás adott pillanatát is képes úgymond "rögzíteni" a kutyában, úh sztem akkor kell klikkelni amikor jól csinál vmit és utána a falat, de én nem klikkerezek, úgyhogy lehet h hülyeséget mondok.
2011. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bazzeg, először tanulj a klikkerről, utána csináld, mert ahogy elnézem, most csak kattintgatsz ész nélkül, mert valaki azt mondta, hogy az jó. Előbb tudd meg, MIÉRT és HOGYAN akarsz klikkelni, utána nekiállhatsz megint, addig meg tedd szépen félre.

Klikker.hu-t meg szakkönyveket nézegesd át, nem drágák, de nagyon hasznosak. Általában kutyákra írták őket, de a nyőllal is ugyanúgy működik minden.

2011. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam hogy a klikker arra jó, hogy jelezd az állatnak, ha valamit jól csinál.... úgy értem először klikkelsz, majd adod neki a jutalomfalatot. így a jutalomhalat pozitív élménye társul a klikker hangjához, és az idő múlásával az állat rájön hogy ha hallja a hangot, az azt jelenti, hogy jó úton jár..... ez a kis ketyere a többlépéses, bonyolultabb trükkök betanítására kiválóan alkalmas...úgy értem ha van például egy olyan trükk mint amit írtál, a két lábon járás, akkor klikk ha a nyúl két lábra áll, és klikk+jutalomfalat akkor ha teljesen elvégzi a neki szánt feladatot.

De ez egyáltalán nem biztos, ha esetleg tévednék, kérlek ne haragudj, segíteni próbáltam... :)

2011. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig klikk+jutalom, hiszen a klikk önmagában nem jutalom, csak pontosan jelzi, hogy melyik cselekvésért kapja az állat a jutalmat.
2011. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!